Apple nedávno uviedol novú generáciu iPadov Pro s čipom M4 a revolučnou Tandem OLED obrazovkou, ktorá je podľa vyhlásení kalifornskej spoločnosti najpokročilejším displejom na svete. Už čoskoro by sme sa však mali dočkať rozšírenia tejto technológie aj do ďalších tabletov. Chýbať nebude ani ten najmenší z nich.

Správy z dodávateľského reťazca naznačujú, že OLED obrazovky budú exkluzivitou iPadov Pro len na krátku dobu. V budúcnosti si túto technológiu privlastnia aj modely Air a mini. Práve druhá zo spomínaných verzií by podľa informácií z juhokórejského portálu Naver už mala byť v pokročilom štádiu vývoja.

iPad mini sa už o rok dočká OLED obrazovky

Samsung Display, ktorý je jeden z hlavných dodávateľov obrazoviek pre Apple, sa už pustil do vývoja 8″ OLED panelov pre budúce modely iPad mini. Hromadná výroba týchto panelov by mala začať v roku 2025 v závode v Cheonane.

Táto zmena je súčasťou širšieho trendu, ktorý má za cieľ prechod na OLED technológiu, ktorá už bola implementovaná v novom iPad Pro. Tieto panely disponujú vyšším jasom a lepšou energetickou účinnosťou vďaka tandemovej konštrukcii.

iPad mini
Zdroj: SvetApple

Čerstvo predstavený iPad Pro využíva dvojvrstvové OLED panely z LTPO pre lepšiu obnovovaciu frekvenciu. Pripravovaný iPad mini by však mal disponovať jednovrstvovým LTPS panelom, čím sa odlíši od svojho high-endového kolegu.

Tento krok bude súčasťou odlišovania jednotlivých modelov v ponuke a poukázanie na lepšie funkcie prémiových modelov Pro.

iPad mini sa dočká aktualizácie už tento rok, no bez OLED displeja

Napriek tomu, že iPad mini by mal dostať v budúcnosti OLED displej, nadchádzajúca aktualizácia sa bude musieť zaobísť bez neho. Apple si túto vychytávku nechá na neskôr.

Čo sa týka očakávaných vylepšení, nový iPad mini by mal byť vybavený modernizovaným procesorom, avšak bez výraznejších zmien v ostatných špecifikáciách.

Najpravdepodobnejším scenárom je použitie čipu M2, no vizuálne zmeny sú vylúčené. Dôvodom je veľký redizajn, ktorého sa model mini dočkal práve v roku 2021.

iPad mini 6
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Mark Linsangan (úprava redakcie)

Apple by však mal zapracovať na nepríjemnom probléme „jelly scrolling“, ktorý spôsoboval efekt rozmazaného obrazu pri presúvaní obsahu na obrazovke. Na stole je aj presunutie prednej kamery do Landscape módu, podobne ako u všetkých novších verzií iPadov.

A ak vás teraz zaujíma, kedy dostane iPad mini OLED displej, tak je to buď v roku 2025 alebo 2026. Na toto vylepšenie si teda ešte nejaký ten piatok počkáme. Do tej doby si však môžete kúpiť aktuálnu verziu. Po kliknutí na tento odkaz ju viete získať len za 498 €, vďaka čomu na jej nákupe slušne ušetríte. Rozhodnutie už nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Nový iPad mini je na ceste. Vieme, kedy ho Apple predstaví

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -