Minulý týždeň sme sa dočkali nového supertenkého iPadu Pro aj iPadu Air, ktorý sa po prvýkrát predstavil v 13″ veľkosti. Spoločnosť Apple však usilovne pracuje na ďalšom rozšírení ponuky svojich tabletov. Už čoskoro by sme sa mali dočkať novej generácie iPadu mini, ktorý čaká na aktualizáciu takmer tri roky.

Posledný významný upgrade iPadu mini sa uskutočnil ešte v roku 2021, čo z neho robí dokonalého adepta pre aktualizáciu. Súčasný 8,3″ iPad mini je výbornou voľbou pre používateľov, ktorí hľadajú kompaktnosť a nepotrebujú high-endové funkcie, ktorými disponuje napríklad iPad Pro. Na dnešnú dobu však už súčasný model mini začína zaostávať.

iPad mini už netrpezlivo čaká na upgrade

Podľa známeho analytika Marka Gurmana z Bloombergu si na príchod siedmej generácie iPadu mini budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Jedným z časových okien, kedy by sa gigant z Cupertina mohol odhodlať k predstaveniu iPadu mini 7 je záver tohoto kalendárneho roka.

To znamená, že by sme sa nemali spoliehať na jeho predstavenie počas júnovej konferencie WWDC 2024, ktorú Apple odštartuje už 10. júna.

iPad mini v ruke používateľa
Zdroj: SvetApple

Čo sa týka očakávaných vylepšení, nový iPad mini by mal byť vybavený modernizovaným procesorom, avšak bez výraznejších zmien v ostatných špecifikáciách.

Najpravdepodobnejším scenárom je použitie čipu M1 alebo M2, no vizuálne zmeny sú vylúčené. Dôvodom je veľký redizajn, ktorého sa model mini dočkal práve v roku 2021.

Apple by však mal zapracovať na nepríjemnom probléme „jelly scrolling“, ktorý spôsoboval efekt rozmazaného obrazu pri presúvaní obsahu na obrazovke. Na stole je aj presunutie prednej kamery do Landscape módu, podobne ako u všetkých novších verzií iPadov.

Spolu s iPadom mini by mal doraziť aj základný iPad, ktorý sa opäť zhostí úlohy cenovo dostupného tabletu v jablkovom portfóliu.

Aktuálny model nižšej kategórie bol naposledy obnovený v októbri 2022, čo naznačuje, že aj v tejto línií by sme mohli v budúcnosti vidieť určité novinky. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro je viac "Air" ako samotný iPad Air. V tomto ho neprekoná žiadny tablet na svete

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -