Spoločnosť Apple chce už čoskoro povýšiť svoj rad profesionálnych tabletov na novú úroveň. Budúca generácia iPadu Pro sa dočká vylepšenia v podobe OLED obrazovky, ktorá ponúkne celý rad výhod. Prinesie však so sebou aj jednu skutočnosť, ktorá väčšinu záujemcov nepoteší.

Podľa správ z dodávateľského reťazca cenovka iPadu Pro výrazne porastie. Cena OLED modelov sa bude pohybovať od 1 500 do 2 000 dolárov v závislosti od veľkosti a konfigurácie. To je podstatne viac, ako súčasné ekvivalenty, ktoré sa momentálne nachádzajú v ponuke a využívajú klasický LCD a microLED displej.

Za technológiu OLED si zrejme poriadne priplatíme 

Zdá sa to až neuveriteľne, no ak by boli odhadované cenové skoky pravdivé, nový 11″ iPad Pro by bol o viac, ako 80 % drahší, než súčasná verzia s LCD Liquid Retina displejom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Čo sa potom týka 13″ modelu, základná konfigurácia by začínala na 1 800 dolároch, čo by bolo približne o 60 % viac ako v súčasnosti. Opäť je to extrémny rozdiel pri takto drahom produkte.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Odhadované ceny OLED iPadu Pro sú oveľa vyššie ako štartovacia cena niektorých konfigurácií MacBookov, čo je už trochu na zamyslenie.

Hlavným dôvodom zvýšenia cien je pravdepodobne veľká časť nákladov na materiál, ktoré sú potrebné na získanie panelov OLED od spoločností LG a Samsung.

Apple by sa pravdepodobne snažil vykompenzovať nárast ceny zvýšením kapacity úložiska a zdôraznením výhod kvality OLED oproti súčasným obrazovkám iPadu.

Medzi ne patrí najmä vyšší kontrast a jas, ktorý poskytuje pri rovnakej alebo nižšej spotrebe energie a oveľa lepšia kvalitu obrazu. Na druhej strane je otázne, či by tým spoločnosť „ospravedlnila“ ohromný nárast cien aj v očiach potenciálnych záujemcov.

iPad Pro s klávesnickou Magic Keyboard
Zdroj: MacRumors

Podľa analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by mali pripravované modely iPadu Pro získať podporu nabíjania MagSafe. Touto novinku by mohla disponovať aj aktualizovaná verzia klávesnice Magic Keyboard s väčším trackpadom.

Apple chce uvedením spôsobom ešte viac skrátiť hranicu medzi iPadom a Macom, o čo sa konzistentne snaží už niekoľko rokov aj v rámci systémov iPadOS a macOS.

Prečítajte si tiež  iPad Pro prejde v roku 2024 obrovskými zmenami. Toto o ňom zatiaľ vieme

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -