Spoločnosť Apple sa tento rok postarala o bizarný ťah. Ponuka iPadov sa totiž nedočkala ani jedného nového modelu, čo je v porovnaní s ostatnými kategóriami zariadení skutočnou raritou. V budúcom roku to však výrobca rozbalí v plnej sile.

Apple chystá aktualizáciu všetkých modelov iPadov, pričom najvyššia rada iPadu Pro by mala dostať hneď tri nové verzie. Konkrétne sa bude jednať o klasické 11″ a 12,9″ modely, ku ktorým sa pridá aj gigantický 14,1″ verzia, ktorá bude najväčším iPadom v histórii. Apple chce konkurovať ostatným výrobcom tabletov, ktorí už takúto uhlopriečku vo svojom portfóliu majú. Reč je napríklad o Samsungu.

S týmito správami prišiel ako prvý analytik Majin Bu, ktorý sa o novinky podelil v najnovšom príspevku na sociálnej sieti X (bývalý Twitter). Okrem väčšej obrazovky sa však všetky modely dočkajú aj niekoľkých zaujímavých vylepšení a zmien.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iPad Pro prinesie v budúcom roku niekoľko zaujímavých noviniek

Jednou z najočakávanejších noviniek je prechod na OLED displeje, s ktorými ako prvý dorazí práve iPad Pro. Postupne by mal Apple presedlať na nové displeje aj v prípade ostatných modelov, no tento proces bude trvať o čosi dlhšie.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Súčasné iPady Pro majú LCD panely, no 12,9″ model má aj mini-LED podsvietenie pre lepší jas a kontrast. OLED technológia by eliminovala potrebu podsvietenia a priniesla výhody ako ešte lepší kontrast s tmavšou čiernou, nižšiu spotrebu energie alebo dlhšiu výdrž batérie.

Medzi ďalšie očakávané zmeny patrí aj MagSafe konektor, ktorý umožní lepšiu konektivitu. Nebude chýbať ani vylepšený čip Apple Silicon M3, ktorý gigant z Cupertina uviedol pred pár týždňami po boku nových MacBookov Pro a iMac desktopu.

Apple naposledy aktualizoval iPad Pro ešte v októbri 2022, kedy pridal procesor Apple Silicon M2, technológie Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, hover funkciu pre Apple Pencil druhej generácie a podporu pre ProRes video. Je teda na čase, aby sa kalifornská spoločnosť vytasila s ďalším upgradom.

Prečítajte si tiež  iPad si vďaka takejto nízkej cene môže dovoliť každý: Na túto klasiku nedajú Slováci dopustiť
Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -