Napriek tomu, že príchod iPadov s historicky prvými OLED obrazovkami je poriadne vzdialený, LG Display začína s prípravou výroby. Firma, ktorá sa zhostí úlohy producenta obrazoviek pre OLED generáciu jablkových tabletov už vo svojich zariadeniach pripravuje výrobné linky a potrebné prístroje.

Prečítajte si tiež  O produkciu OLED obrazoviek pre iPady sa postará LG. Vieme kedy dorazia

Okrem špeciálnych strojov, sa majú do výroby začleniť aj nové stroje, ktoré podporia rýchlosť výroby. Dôvodom je očakávaný vysoký záujem o iPady s OLED displejom, o ktorých sa hovorí už pomerne dlhý čas.

Podľa správy portálu The Elec firma LG Display presúva zariadenia na výrobu OLED do svojho závodu v juhokórejskom meste Paju. Presun aktívneho zariadenia na inú výrobnú linku je veľmi zriedkavý, pretože si vyžaduje opätovnú kalibráciu a hrozí riziko poškodenia počas prepravy.

V spomínanom závode sa momentálne nachádzajú už dve výrobné linky, ktoré sa starajú o produkciu OLED panelov pre iPhone, pričom onedlho by ich mali doplniť ďalšie dve. Každá výrobná linka dokáže vyrobiť až 15 000 panelov mesačne.

Plány oboch firiem sú síce veľké, no výsledný produkt by sa na pulty predajní mal dostať najskôr v roku 2023 alebo 2024. Spoločnosť LG tiež nie je jediným dodávateľom, ktorý v súčasnosti plánuje zriadiť výrobné linky pre nadchádzajúce modely iPadu s displejmi OLED. Do rozbehnutého vlaku by sa totiž mala pripojiť aj firma BOE.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheElec
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.