Príchod iPadov s OLED obrazovkami sa podľa najnovších informácií odkladá, pričom ich produkcia je taktiež zaujímavou témou. Prípravy spoločnosti LG na dodávanie displejov OLED pre iPad údajne zahŕňajú rozšírenie závodu v juhokórejskom meste Paju. Zvýšená výrobná kapacita má zohľadňovať modely iPhonu a iPadu novej generácie.

Prečítajte si tiež  Chystaný iPad s OLED displejom by mal dostať 15" obrazovku. Kedy by mal doraziť?

Zavedenie panelov OLED do iPadu údajne predstavuje novú príležitosť pre producenta LG Display vzhľadom na veľkosť a pomer strán displeja zariadenia. To konkurenční dodávatelia v súčasnosti nedokážu tak ľahko umožniť. Na tomto tvrdom oriešku by v budúcnosti mala kooperovať aj spoločnosť BOE.

Prvý OLED iPad až v roku 2024

Hoci by sa displej OLED mohol prvýkrát objaviť v iPade už budúci rok, spoločnosť LG plánuje začať masovú výrobu panelov v závode v Paju až v roku 2024. Toto načasovanie sa v podstate zhoduje s inými nedávnymi správami, ktoré umiestnili uvedenie OLED iPadu na trh v roku 2024.

iPad OLED

Začiatkom minulého roka bola spoločnosť LG nútená zastaviť výrobu LCD panelov pre iPhone a zatvoriť svoju divíziu smartfónov. Spoločnosť odvtedy reštrukturalizovala plány produkcie smerom k panelom OLED a urýchľuje rozširovanie svojej výrobnej kapacity.

LG teraz plánuje agresívne zvýšiť svoj vplyv v dodávateľskom reťazci displejov pre spoločnosť Apple pomocou investičnej stratégie. Kľúčovým prostriedkom v tomto pláne má byť práve spomínaná fabrika v Paju, kde plánuje firma vyrábať do roku 2024 veľké množstvo panelov OLED šiestej generácie.

Prečítajte si tiež  Najlacnejší iPad prejde brutálnou zmenou. To, ako bude vyzerať ukazujú výrobcovia príslušenstva

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.