Spoločnosť Apple pred pár dňami vydala aktualizáciu operačného systému iPadOS 17.4.1, ktorá sa postarala o vyriešenie zvláštneho problému. Používatelia sa už dlhšie sťažovali na technický problém, ktorý ovplyvňoval schopnosť niektorých modelov iPadov skenovať QR kódy. Zdá sa, že Apple sa s komplikáciou úspešne popasoval.

Tento problém sa týkal iPadov 6. a 7. generácie, ako aj 10,5″ a 12,9″ iPadu Pro druhej generácie. Chyba v predchádzajúcej verzii iOS 17.4 bránila aplikácii fotoaparátu a iným aplikáciám tretích strán v správnom skenovaní QR kódov. Apple odporúča zákazníkom postihnutým touto chybou, aby si nainštalovali najnovší update. Tým by sa mal problém odstrániť.

iPadOS 17.4.1 odstraňuje problém s čítaním QR kódov

Pred vydaním tejto opravy bola používateľom, ktorí narazili na problémy so skenovaním QR kódov odporúčaná alternatívna metóda použitia funkcie Skener kódov. Tá je dostupná v Ovládacom centre zariadení iPad. Toto dočasné riešenie umožňovalo skenovanie QR kódov bez potreby použitia štandardnej apky cez fotoaparát.

Čítanie QR kódov na iPade
Zdroj: SvetApple

Je zaujímavé, že v oficiálnych poznámkach k vydaniu aktualizácie iPadOS 17.4.1 sa táto konkrétna oprava chyby nespomína. Pravdepodobne je to kvôli tomu, že sa týka len obmedzeného počtu modelov iPadov.

Okrem opravy chyby s QR kódmi aktualizácia prináša aj ďalšie nešpecifikované vylepšenia zabezpečenia a opravy chýb, ktoré zvyšujú celkovú stabilitu a bezpečnosť systému iPadOS.

Prečítajte si tiež  Kedy Apple predstaví nový iPad Pro / Air? Toto je najpravdepodobnejší scenár

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -