V posledných dňoch sa na inherentne objavili zmiešané správy o plánovanom oznámení nových produktov spoločnosti Apple. Najväčšiu dávku pozornosti si v tomto ohľade získali nové modely iPadov, ktoré majú doraziť už počas najbližších týždňov. K téme sa krátko vyjadril aj jeden z najskúsenejších analytikov z odvetvia, Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Začiatkom týždňa zdroj známy ako “Instant Digital” na platforme Weibo naznačil, že Apple plánuje predstaviť nové tablety už budúci utorok, 26. marca. Gurman však s týmto vyhlásením nesúhlasí a označuje ho za nepravdivé. Svojou krátkou reakciou tak vyvolal otázky o dátume predstavenia modelov iPad Pro a iPad Air novej generácie.

Nové iPady sa budúci týždeň zrejme nedostavia

Mark Gurman je už roky známy poskytovaním spoľahlivých informácií o produktoch spoločnosti Apple. V jednom zo svojich informačných príspevkov nedávno naznačil, že nové iPady by mohli byť predstavené koncom marca alebo začiatkom apríla.

O konkrétny dátum sa však so svojimi čitateľmi nepodelil. To využili iní leakeri, ktorí priniesli dátum 26. marca. Ten je však podľa Gurmana nesprávny.

To ale neznamená, že gigant z Cupertina bude predstavenie nových tabletov zbytočne odkladať. Dôjde len ku malému časovému oneskoreniu.

Čo prinesú nové modely iPadov?

Najväčším pútačom novej generácie iPadov Pro bude využitie OLED technológie v obrazovkách, vďaka čomu dôjde aj ku malej zmene dizajnu. Okrem aktualizácií displeja sa nové iPady Pro dočkajú aj nového čipu Apple Silicon M3, ktorý sa prvýkrát ukázal v MacBookoch Pro koncom minulého roka a pred pár týždňami sa dostal aj do MacBooku Air M3.

Apple taktiež pracuje na novom príslušenstve v podobe vylepšenej ceruzky Apple Pencil a Magic Keyboard, ktorá by mala byť po novom hliníková. Na stole je tiež možné pridanie nabíjania prostredníctvom štandardu MagSafe a vylepšené moduly zadného fotoaparátu.

Zaostávať nebude ani iPad Air, ktorý sa prvýkrát predstaví s väčšou verziou. Vďaka 12,9″ obrazovke sa veľkosťou vyrovná prémiovej verzii iPad Pro. Taktiež by mohol dostať modernejší čip M2.

iPad Air s OLED displejom
Zdroj: Unsplash / Henry Ascroft (úprava redakcie)

Fanúšikovia produktov Apple by mali zostať v očakávaní, keďže spoločnosť by mohla predstaviť svoje najnovšie inovácie v oblasti tabletov každú chvíľu. Napriek zmätku okolo presného dátumu oznámenia je jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  iPad Pro dostane revolučnú novinku pre displej, ktorú poznáme z prémiových Apple monitorov

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -