V posledných dňoch sa na internete objavujú sťažnosti, ktoré súvisia s aktualizáciou iOS 17.4, ktorá vyšla pred dvoma týždňami. Tento update otvoril v EÚ iOS pre aplikácie mimo App Store, zjednodušil výber predvoleného prehliadača či odomkol NFC aj pre iné platobné metódy, ako Apple Pay. Okrem toho však priniesol aj problémy.

Prvý zásadnejší sa objavil po teste výdrže batérie, v ktorom sa ukázalo, že niektoré novšie zariadenia dosiahli po inštalácii iOS 17.4 výrazné zhoršenie. Staré iPhony skončili v porovnaní paradoxne lepšie (zvyčajne je to presne naopak). Na Slovensku sa tiež rozšírili sťažnosti o tom, že niektorým ľuďom prestala po inštalácii na iOS 17.4 fungovať autooprava textu, čo určite nie je veľmi príjemné. iOS 17.4.1 by to mohol vyriešiť.

Je síce pravda, že Apple je v súvislosti s touto aktualizáciou tajomné a hovorí len o tom, že opravuje bližšie nešpecifikované chyby a bezpečnostné nedostatky, no vo výsledku ide pravdepodobne o vyššie vymenované problémy. Pravdepodobne zajtra bude zverejnená podrobnejšia správa, v ktorej sa dozvieme o iOS 17.4.1 viac – budeme vás informovať.

V našom prípade má iOS 17.4.1 na redakčnom iPhone 15 Pro Max 406 MB, no ak si ho chcete stiahnuť a nainštalovať, urobte si radšej niekoľko gigabajtov miesta. Celý proces sa dá vyvolať cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Ak však máte aktívne automatické updaty, všetko sa to udeje v noci.

Apple opisuje iOS 17.4.1 nasledovne

Táto aktualizácia prináša dôležité opravy chýb a aktualizácie bezpečnosti a odporúčame ju všetkým užívateľom.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Chlapíkovi sa podarilo rozbehnúť Mac OS 7.5.5 na iPade Air 2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -