Hoci to tak nevyzeralo, nové iPhony naháňajú úspechy po celom svete. Tri objektívy na zadnej strane a špičkový displej spolu s dobrou výdržou batérie evidentne zabodoval. iPhone 11 Pro Max je vraj najlepším smartfónom súčasnosti.

iPhone 11 Pro Max je vraj najlepším smartfónom súčasnosti.

Ako fanúšikovia spoločnosti Apple máme samozrejme za najlepšie smartfóny na trhu práve tie od tejto firmy. Nech by sme sa však akokoľvek snažili, objektívne by sme to skonštatovali asi len veľmi ťažko. Na to sú tu iní, povedzme profesionálni recenzenti. Hovoríme napríklad o nezávislých odborníkoch z Consumer Reports.

Práve títo recenzenti sú považovaný občas za trochu neobjektívnych voči Applu. Na druhú stranu to je ale v tejto situácii ešte lepšie, nakoľko práve Apple vyhralo. Kategóriu najlepší smartfón na svete, aký si môžete aktuálne kúpiť vyhráva iPhone 11 Pro Max. Na druhom mieste potom nenájdeme Samsung Galaxy S10+. Ten sa nachádza až na tretej priečke. Druhé miesto obsadil menší brat víťaza, 5,8″ iPhone 11 Pro. Je to fantastický výsledok pre Apple.

Podľa recenzentov nový model exceloval najmä vo výrž batérie. Podľa testov dokázal 6,5″ model vydržať až 40 a pol hodiny na jedno nabitie. Osobitnou kategóriou boli potom špičkové fotoaparáty na zadnej strane.

iPhone 11 Pro Max je vraj najlepším smartfónom súčasnosti. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro Max je vraj najlepším smartfónom súčasnosti. – svetapple.sk

Nový iPhone ich má hneď tri pripravené každý na inú situáciu. Výsledky záberov sa teda dajú v niektorých prípadoch porovnávať aj s profesionálnymi fotoaparátmi. Kapitolou samou o sebe je potom XDR displej, ktorý je považovaný za najlepší a najpresnejší na svete čo sa zobrazenia týka. Nový iPhone teda ani nemohol obsadiť zlé miesto vrámci súčasných rebríčkov. Našla sa však aj kritika…

Consumer Reports sa nepáčila cena, prekvapila nás ale ešte jedna vec

Už už to vyzeralo, že iPhone 11 Pro Max je doslova dokonalý produkt. Napokon však predsa len prišla tvrdá rana v podobe kritiky na cenu. Tá v tomto prípade presahuje najvyššie hranice a recenzenti si myslia, že vrámci ceny a protihodnoty je naozaj prehnaná.

Avizované predaje a objednávky ale naznačujú zároveň to, že ľudia sú s týmto faktom vyrovnaní a ochotní zaplatiť za kvalitu viac. Nové iPhony sa predávajú lepšie ako sa očakávalo. To je pre firmu Apple po mierne náročnejšom roku 2018 + začiatku roka 2019 veľmi dobrá správa. Na záver prinášame rebríček TOP 10 najlepších smartfónov na trhu. Tu vás ešte prekvapí jedna vec.

  1. iPhone 11 Pro Max (95 bodov)
  2. iPhone 11 Pro (92 bodov)
  3. Samsung Galaxy S10+ (90 bodov)
  4. iPhone XS Max (90 bodov)
  5. Samsung Galaxy S10
  6. Samsung Galaxy Note10+
  7. iPhone XS
  8. iPhone 11
  9. Samsung Galaxy Note 10+ 5G
  10. Samsung Galaxy Note 10

Všimnite si iPhone XS Max na 4. mieste. Bodovo je na tom rovnako ako zariadenie na treťom mieste, Samsung Galaxy S10+. Ďalšie iPhony sa v tomto rebríčku nachádzajú potom na 7. mieste, to je model XS a ôsmom mieste, to je model 11. Pokiaľ by sme zrátali TOP 10, zistíme, že Samsung a rovnako aj Apple majú každý po 5 zariadení. V tomto smere je to teda vyrovnané. Najvyššie priečky ale zastáva iPhone a to je najdôležitejšia informácia…

iPhone 11 Pro Max je vraj najlepším smartfónom súčasnosti. - svetapple.sk
iPhone 11 Pro Max je vraj najlepším smartfónom súčasnosti. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here