Spoločnosť Apple si pre špičkovú verziu modelového radu iPhone 15 chystá poriadnu nádielku noviniek. Jednou z nich bude revolučný kamerový systém, ktorý posunie schopnosti zariadenia na úplne novú úroveň a priblíži sa ku konkurencii.

Doterajšie odhady naznačujú, že gigant z Cupertina prinesie periskopický objektív, ktorý sa dostane do modelu iPhone 15 Pro Max. Vzhľadom na túto novinku však budú dizajnéri nútení zmeniť usporiadanie platformy, na ktorej sa nachádza kamerový systém iPhonu.

Očakávaná vychytávka bude súčasťou teleobjektívu. Nový systém periskopických šošoviek poskytne 5 až 6-násobné optické priblíženie, ktoré v prípade jablkových smartfónov nemá obdobu.

iPhone 15 Pro dostane bezkonkurenčný fotoaparát

Spoločnosť Apple pravdepodobne použije túto technológiu iba na modeli 15 Pro Max kvôli vnútornému rozpoloženiu. Pre umiestnenie potrebných komponentov je totiž nutná väčšia plocha, ktorú momentálne poskytuje iba 6,7″ zariadenie.

iPhone 15 Pro fotoaparát
Zdroj: MacRumors

Vzhľadom na pridanie nového druhu fotoaparátu bude redizajn prakticky nevyhnutný. Ultraširokouhlý objektív sa presunie do rohovej pozície, zatiaľ čo periskopický teleobjektív zaujme svoje miesto medzi bleskom a snímačom LiDAR. Tým spoločnosť Apple získa viac vnútorného priestoru na umiestnenie zložitej optiky v kamerovom systéme.

Periskopický systém objektívov vo všeobecnosti využíva na zachytenie fotografie primárny objektív. Funguje to tak, že šikmé zrkadlo odráža svetlo o 90 stupňov smerom k druhému objektívu, ktorý ho potom posiela na obrazový snímač.

Vzhľadom na spôsob, akým sa svetlo v tomto systéme odráža pod uhlom, bude musieť mať teleobjektív štvorcový tvar. Kruhový teleobjektív v prípade súčasného iPhonu 14 Pro Max tak skoro určite zanikne.

iPhone 15 pro Max periskop
Zdroj: Macrumors

Na prvý pohľad by táto zmena nemala byť viditeľná. Systém novej generácie dostane kruhový obal takže to bude pôsobiť vyzerať, akoby sa v sústave objektívov nič nezmenilo. Pri pohľade z blízka ale môžete spozorovať odlišné rozloženie hardvéru.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max dostane konečne poriadny zoom. Samsungu sa ale nevyrovná

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -