5G sieť sa pomaly, ale isto rozširuje aj v našich končinách, pričom ju podporujú prakticky všetci slovenskí operátori. Nie je to tak dávno, čo sme písali o úspechu spoločnosti Orange, ktorej sa podarilo pokryť necelých 7 % populácie Slovenska vysokorýchlostným mobilným pripojením. Teraz však operátor prináša ešte lepšiu správu.

Ako iste viete, Orange bol jediným slovenským operátorom, u ktorého nebol prístup ku 5G sieti k dispozícii zadarmo. Zákazníci si zaň museli priplatiť nezmyselných 5 €, pričom túto možnosť mohli využiť len ľudia, ktorí si platili za vyššie paušály.

- Reklama -

Išlo o pokus, ktorý bol vcelku ambiciózny, no ako sa ukazuje, vo výsledku nevyšiel. V spoločnosti Orange si zrejme uvedomili, že ľudia nechcú platiť viac peňazí za dodatočné 5G pripojenie a preto sieť sprístupnili zadarmo pre všetkých.

Táto novinka sa týka používateľov, ktorí si predplácajú paušály Go Safe Mini / Small / Light / Basic / Optimal / Extra / Premium, Go Safe Data Basic / Optimal a Go Safe Yoxo s viazanosťou aj bez nej.

Nebude to platiť hneď 

Zdroj: Unsplash / Tyler Lastovich

Dôležité je doplniť, že novinka nebude k dispozícii okamžite, ale až od najbližšieho zúčtovacieho obdobia nasledujúceho po 20. 10. 2022. Nenabehne vám teda hneď po prečítaní tejto správy. Ako ďalej uvádza Orange na svojej internetovej stránke:

„5G sieť je ďalšia generácia mobilného širokopásmového pripojenia. Jej maximálna rýchlosť je 35 krát vyššia ako pri súčasnej 4G sieti. S 5G sieťou uvidíte rýchlejšie výsledky sťahovania a nahrávania súborov. Je pripravená na nahrávanie a prehrávanie vysokokvalitných 8K videí alebo hologramov. Výrazne sa zníži aj čas, ktorý zariadenia potrebujú na vzájomnú komunikáciu v bezdrôtovom teritóriu.“ (zdroj: Orange.sk)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -