5G sieť sa pomaly, ale isto rozširuje aj v našich končinách, pričom ju podporujú prakticky všetci slovenskí operátori. Nie je to tak dávno, čo sme písali o úspechu spoločnosti Orange, ktorej sa podarilo pokryť necelých 7 % populácie Slovenska vysokorýchlostným mobilným pripojením. Teraz však operátor prináša ešte lepšiu správu.

Ako iste viete, Orange bol jediným slovenským operátorom, u ktorého nebol prístup ku 5G sieti k dispozícii zadarmo. Zákazníci si zaň museli priplatiť nezmyselných 5 €, pričom túto možnosť mohli využiť len ľudia, ktorí si platili za vyššie paušály.

Išlo o pokus, ktorý bol vcelku ambiciózny, no ako sa ukazuje, vo výsledku nevyšiel. V spoločnosti Orange si zrejme uvedomili, že ľudia nechcú platiť viac peňazí za dodatočné 5G pripojenie a preto sieť sprístupnili zadarmo pre všetkých.

Táto novinka sa týka používateľov, ktorí si predplácajú paušály Go Safe Mini / Small / Light / Basic / Optimal / Extra / Premium, Go Safe Data Basic / Optimal a Go Safe Yoxo s viazanosťou aj bez nej.

Nebude to platiť hneď 

Zdroj: Unsplash / Tyler Lastovich

Dôležité je doplniť, že novinka nebude k dispozícii okamžite, ale až od najbližšieho zúčtovacieho obdobia nasledujúceho po 20. 10. 2022. Nenabehne vám teda hneď po prečítaní tejto správy. Ako ďalej uvádza Orange na svojej internetovej stránke:

„5G sieť je ďalšia generácia mobilného širokopásmového pripojenia. Jej maximálna rýchlosť je 35 krát vyššia ako pri súčasnej 4G sieti. S 5G sieťou uvidíte rýchlejšie výsledky sťahovania a nahrávania súborov. Je pripravená na nahrávanie a prehrávanie vysokokvalitných 8K videí alebo hologramov. Výrazne sa zníži aj čas, ktorý zariadenia potrebujú na vzájomnú komunikáciu v bezdrôtovom teritóriu.“ (zdroj: Orange.sk)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Apple a prechod na USB-C. Čo všetko od tohoto kroku môžeme očakávať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here