Aj dnešný deň bol veľmi bohatý na úniky. Len pred pár hodinami ste si mohli prečítať, že iPhone 12 napokon nedostane nabíjací adaptér vo svojom balení. Teraz prinášame pozitívnejšie správy, ktoré vás potešia. Vlajkové lode budú predsa len vybavené 120Hz displejom a LiDAR skenerom.

Vysoká obnovovacia frekvencia sa vyskytla na testovacom prototype.

V poslednej dobe sme veľmi často počúvali, že spoločnosť Apple neponúkne 120Hz displej v prípade tohtoročných iPhonov 12 Pro. Dôvodom mali byť problémy pri výrobe a testovaní.

- Reklama -

Napokon sa však karta obracia a kompetentní chcú využiť avizované meškanie spôsobené koronavírusom. V skutočnosti sa má čakať na integrované obvody ovládačov. Ich produkcia sa oneskorila.

Tieto teórie potvrdzuje aj dnešný únik. Postaral sa oň Jon Prosser a youtuber EverythingApplePro. Prvý menovaný leaker získal screenshoty obrazovky z testovacieho iPhonu 12 Pro Max.

Na snímkach sa objavili zmienky o vyššej obnovovacej frekvencii. Prepínače naznačujú, že ju bude možné aktivovať manuálne alebo automaticky (viď galéria). Zariadenie si tak samé určí, kedy je vhodné 120Hz a kedy 60Hz. Displej sa na základe toho prispôsobí a vám to ušetrí čas i batériu.

iOS 14 120hz

Jon Prosser dodáva, že všetky získané dokumenty pochádzajú zo zariadenia, ktoré slúžilo na rôzne druhy testov. Hoci obsahovalo nastavenie vyššej obnovovacej frekvencie, nie všetky prototypy boli touto technológiou vybavené. Dúfajme teda, že vo finále nebudeme sklamaní…

LiDAR skener by mohol pomôcť pri nočnom režime a zaostrovaní

Aby toho nebolo málo, úniky potvrdzujú ešte jednu novinku na palube nových iPhonov. Je ňou LiDAR skener, s ktorým sme už tak nejako počítali. Aj tu sa žiaľ medzičasom objavili rôzne zneisťujúce informácie. Apple však bude chcieť byť v tomto smere inovatívne a tak technológiu s vysokou pravdepodobnosťou uvidíme.

Snímky obrazovky prezrádzajú, že v iPhone 12 Pro/12 Pro Max bude LiDAR slúžiť na dva nové účely. V prvom rade by sa mohol postarať o kvalitnejšie fotografie.

Jeho schopnosti by malo využívať automatické zaostrovanie, vďaka čomu budú výsledné zábery ešte na vyššej úrovni ako dnes. Apple zostane v tejto oblasti špičkou spomedzi konkurencie

V druhom prípade sa má LiDAR použiť na kvalitnejšie nočné zábery. Áno, čítate správne. Hoci ešte nevieme, ako to bude presne vyzerať v praxi, podľa úniku by mala technológia vedieť rozpoznávať objekty v tme.

iPhone 12 Pro by mohol dostať nočný režim aj pre video, čo je informácia, o ktorej počujeme vôbec po prvýkrát. Moc sa na to tešíme! Do komentára nám napíšte, ktorý iPhone budete tento rok nakupovať vy. Za nás to zatiaľ vyzerá na vrchol ponuky so 6,7″ displejom…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.