Utajenie sa spoločnosti Apple rozpadá ako domček z karát. Len včera ste si mohli pozrieť uniknuté screenshoty, ktoré majú pochádzať z testovaného iPhonu 12 Pro Max a potvrdzujú prítomnosť 120Hz displeja či LiDAR skeneru. Dnes tu máme podobné snímky prezrádzajúce 5G či natáčanie 240fps videa pri 4K!

iPhone 12 dostane 240fps video v 4K

Aj keď sa jedná o veľmi čerstvé správy, v skutočnosti je to iba potvrdenie informácie, ktorú ste si mohli na našej stránke prečítať už dávnejšie. Špekulácie vtedy predpokladali, že iPhone 12/12 Pro dostane možnosť natáčania 4K videa pri 240 fps. Teraz to vyzerá ako realita…

Screenshoty opäť pochádzajú z testovacej verzie zariadenia, ktorá slúži na viaceré účely. Nastavenia v menu ukazujú možnosti pre kameru. Novinkou je aj natáčanie 120fps videa pri 4K v štandardnom režime (a teda nie pre spomalené zábery).

Dnes to funguje len pri 60fps a 120fps/240fps podporuje FullHD (1080p). Za túto inováciu sa budeme môcť poďakovať novému ultra-výkonnému procesoru Apple A14 Bionic. Spomalené zábery a tak isto dynamika bežného videa získajú omnoho vyššiu kvalitu!

Okrem tohto zistenia sa potvrdilo aj niečo, čo už mnohí považujú za samozrejmosť. Je to 5G pripojenie, ktoré bude možné využívať v len v niektorých krajinách sveta. Samozrejme, že u nás na Slovensku to ešte chvíľu potrvá. Pokiaľ si tento rok zakúpite iPhone 12 perspektíve iPhone 12 Pro, fungovať vám bude len so 4G.

Na tomto fakte však môžete nájsť aj jedno malé pozitívum. Hoci bude internet o niečo pomalší (aj keď 4G je podľa nášho názoru dostačujúco rýchle), nepocítite to na zhoršenej výdrži batérie. Niektorí výrobcovia uvádzajú, že 5G môže urýchliť vybíjanie až o 40% a to nie je málo. Nechajme sa prekvapiť, ako to bude mať vyriešené Apple. Na ktoré vylepšenia sa najviac tešíte vy? Napíšte nám do komentára!

zdroj

Prečítajte si tiež  Porovnanie: AirPods 1 vs. AirPods 2. Aký je medzi nimi rozdiel?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here