Aj keď sa to nezdá, predstavenie nových operačných systémov od spoločnosti Apple sa nezadržateľne blíži. Technologický gigant ich odprezentuje na konferencii WWDC 2022, ktorá odštartuje 6. júna. Teraz sa vďaka známemu leakerovi dozvedáme prvé podrobnosti o tom, čo nové prinesie iOS 16.

Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorého predpovede vychádzajú viacmenej na 85 – 90 %, vo svojom najnovšom príspevku napísal, že hoci iOS 16 pravdepodobne neprinesie zásadné vylepšenia používateľského rozhrania, bude obsahovať aspoň nové spôsoby interakcie a niektoré nové aplikácie.

Leaker vo svojej správe konkrétne naznačuje, že novinka dostane prepracované interaktívne widgety, ktoré v súčasnosti v iOS chýbajú.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Je síce pravda, že s widgetmi sme sa po prvýkrát stretli ešte v roku 2020 po príchode iOS 14, avšak od tej doby sme sa nedočkali žiadnej výraznejšej inovácie, ktorá by rozšírila možnosti ich využitia. To sa o pár táždňov zmení.

A keďže bude iOS 16 kvôli týmto funkciám náročnejším, zmení sa aj paleta zariadení, ktoré ho budú v roku 2022 podporovať. Podrobne sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Ďalšie podrobnosti o nových operačných systémoch od Apple 

Zdroj: Macrumors

„Hoci neočakávam, že spoločnosť Apple predstaví kompletný redizajn softvéru, v celom systéme by sa mali objaviť veľké zmeny, nové spôsoby interakcie a niektoré nové aplikácie Apple. Dôležité budú aj novinky o watchOS 9.“ uviedol Gurman pre Bloomberg.

Okrem toho by sme sa v iOS 16 mohli stretnúť aj s kompletne prepracovaným systémom oznámení a tiež s novými funkciami sledovania zdravia a kondície. Presnejšie podrobnosti však zatiaľ v rukách nemáme.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -