Rivalita je zdravá či dokonca nutná. Istý konkurenčný boj posúva tie najlepšie spoločnosti na svete neustále vpred. Firmy od seba odkukávajú rôzne technológie a následne ich používajú vo svojich zariadeniach. Dnes sa môžete pozrieť na koncept, v ktorom sa objavil iPhone 12 so zaujímavým riešením displeja. Tvary sú mierne podobné novým Samsungom Galaxy S20+ a S20 Ultra!

iPhone 12 inšpirovaný Samsungom?

Apple sa bude musieť tento rok veľmi snažiť aby používateľa „uchvátil“ novým dizajnom. Správy z pozadia jablkovej spoločnosti naznačujú, že sa dočkáme pomerne rozsiahlej zmeny. Telefón by mal mať ostrejšie hrany a mierne pozmenené tvary (aj keď tam samozrejme jasná podobnosť s iPhonom 11 určite bude).

- Reklama -

Dnes ešte nepoznáme žiaden únik, ktorý by vizuálne zachytával iPhone 12 (iPhone 12 Pro), alebo jeho komponenty. To však vôbec nevadí. Je to ideálny priestor pre kreatívnych umelcov a dizajnérov, ktorí sa môžu „činiť“ a predstavovať nám formou renderov svoje vlastné vízie.

Dnes sa pozrieme na koncept, ktorý má veľmi zaujímavé riešenie displeja (zasahuje až do hrán po bokoch zariadenia) a tak isto aj zadnej šošovky fotoaparátu. Ak sa pozorne pozriete na nové Samsungy z modelovej rady S20, určite si všimnete jasnú podobnosť. Súčasťou konceptu je napríklad aj teleobjektív, ktorý môže mať podobný zoom, ako Samsung Galaxy S20 Ultra (teda 10x optický a 100x digitálny).

iPhone 12 inšpirovaný Samsungom? Takto by vyzeral.
iPhone 12 inšpirovaný Samsungom? Takto by vyzeral.

Autor videa sa ale vyhral aj na prednej strane. Tu definitívne odstránil nepopulárny „notch“ a nahradil ho tenkým rámikom v hornej a spodnej časti zariadenia. Celkovo to vyzerá veľmi zaujímavo.

Hoci ide len o vizualizáciu, ktorá sa určite tak skoro nestane realitou, je to príjemná inšpirácia do budúcnosti (možno aj pre dizajnérov a inžinierov v Apple). iPhone s dotykovým displejom ešte aj vrámci rámika a so zabudovaným projektorom by mohol byť veľmi zaujímavý, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.