Rivalita je zdravá či dokonca nutná. Istý konkurenčný boj posúva tie najlepšie spoločnosti na svete neustále vpred. Firmy od seba odkukávajú rôzne technológie a následne ich používajú vo svojich zariadeniach. Dnes sa môžete pozrieť na koncept, v ktorom sa objavil iPhone 12 so zaujímavým riešením displeja. Tvary sú mierne podobné novým Samsungom Galaxy S20+ a S20 Ultra!

iPhone 12 inšpirovaný Samsungom?

Apple sa bude musieť tento rok veľmi snažiť aby používateľa „uchvátil“ novým dizajnom. Správy z pozadia jablkovej spoločnosti naznačujú, že sa dočkáme pomerne rozsiahlej zmeny. Telefón by mal mať ostrejšie hrany a mierne pozmenené tvary (aj keď tam samozrejme jasná podobnosť s iPhonom 11 určite bude).

Dnes ešte nepoznáme žiaden únik, ktorý by vizuálne zachytával iPhone 12 (iPhone 12 Pro), alebo jeho komponenty. To však vôbec nevadí. Je to ideálny priestor pre kreatívnych umelcov a dizajnérov, ktorí sa môžu „činiť“ a predstavovať nám formou renderov svoje vlastné vízie.

Dnes sa pozrieme na koncept, ktorý má veľmi zaujímavé riešenie displeja (zasahuje až do hrán po bokoch zariadenia) a tak isto aj zadnej šošovky fotoaparátu. Ak sa pozorne pozriete na nové Samsungy z modelovej rady S20, určite si všimnete jasnú podobnosť. Súčasťou konceptu je napríklad aj teleobjektív, ktorý môže mať podobný zoom, ako Samsung Galaxy S20 Ultra (teda 10x optický a 100x digitálny).

iPhone 12 inšpirovaný Samsungom? Takto by vyzeral.
iPhone 12 inšpirovaný Samsungom? Takto by vyzeral.

Autor videa sa ale vyhral aj na prednej strane. Tu definitívne odstránil nepopulárny „notch“ a nahradil ho tenkým rámikom v hornej a spodnej časti zariadenia. Celkovo to vyzerá veľmi zaujímavo.

Hoci ide len o vizualizáciu, ktorá sa určite tak skoro nestane realitou, je to príjemná inšpirácia do budúcnosti (možno aj pre dizajnérov a inžinierov v Apple). iPhone s dotykovým displejom ešte aj vrámci rámika a so zabudovaným projektorom by mohol byť veľmi zaujímavý, čo poviete?

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Note 10+ je najlepší "fotomobil" na trhu. iPhone XS porazil už dávno.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.