Čo nám dokáže napovedať viac o kvalite jednotlivých zariadení, ako samostatné porovnanie? Dnes sa na YouTube objavilo video, ktoré porovnáva iPhone 11 Pro vs. Samsung Galaxy S20+ v kvalite záberov. Porovnanie je veľmi objektívne a hlavne v českom jazyku.

České porovnanie iPhone 11 Pro vs. Samsung Galaxy S20+.

V posledných dňoch sa na internete objavilo relatívne veľa testov, v ktorých figuruje iPhone 11 Pro Max a Samsung Galaxy S20 Ultra. Poväčšine sú porovnávané fotoaparáty, kvalita videa, výkonnosť a v neposlednom rade aj odolnosť zariadení. Testeri však v tomto prípade akosi „zabudli“ na lacnejší a oveľa dostupnejší model, Samsung Galaxy S20+, ktorý síce nie je vlajkovou loďou, ale minimálne podľa nás, bude najsilnejším konkurentom pre iPhone 11 Pro.

Na YouTube sa teraz objavilo video, ktoré pochádza z českého kanála, Recenze CZ. Vo veľmi dobre spracovanom teste uvidíte to, ako sa proti sebe postaví práve iPhone 11 Pro a Samsung Galaxy S20+. Autor snímky v tomto porovnaní ukazuje predovšetkým kvalitu fotoaparátov. Video je o to zaujímavejšie, že vzniklo v Londýne. Tým pádom je oveľa pestrejšie ako bežné testy. Len tak v krátkosti, iPhone 11 Pro ponúka majiteľovi 3x šošovku fotoaparátu s rozlíšením 12 Mpx, s možnosťou natáčania v 4K pri 60 FPS.

České porovnanie iPhone 11 Pro vs. Samsung Galaxy S20+.
České porovnanie iPhone 11 Pro vs. Samsung Galaxy S20+.

Samsung Galaxy S20+ je minimálne na papierovom porovnaní podstatne lepší. Hoci klasická širokouhlá a ultraširokouhlá kamera má rovnako ako jablkový smartfón 12 Mpx, teleobjektív je schopný fotiť v rozlíšení až 64 Mpx, pri 3x zoome. Aby toho nebolo málo, digitálne je možné objekt v diaľke priblížiť až 30x (iPhone 11 Pro má 2x zoom a 10x digitálny zoom).

Čerešničkou na torte môže byť potom schopnosť natáčania 8K videa, pri 24 fps. Pravdupovediac tu vidno dosť veľké nedostatky, ale je to niečo, čo neponúka v podstate nikto iný. Veď posúďte sami. Ktoré zariadenie sa vám páčilo viac?

Prečítajte si tiež  Letecká spoločnosť klamala mužovi o tom, kde je jeho batožina. Prezradil ju AirTag
Môže ťa zaujímať
- Reklama -