Zdá sa, že iPhone 15, ktorý bol uvedený na trh pred menej ako dvoma týždňami je doslova pascou na problémy. Aj keď Apple vyrába mimoriadne kvalitné a odolné zariadenia, v tomto prípade sa to spoločnosti Apple celkom nepodarilo. Po tom, čo sa používatelia masívne sťažovali na extrémne prehrievanie modelov „Pro“ prichádzajú ďalšie sťažnosti. Portál 9to5mac konkretizuje, že súvisia so zvukom.

Na diskusných fórach sa začali objavovať príspevky z celého sveta, kde malá skupina ľudí hovorí, že ich iPhone 15 má nepríjemné problémy so vstavanými reproduktormi. Sťažnosti presnejšie hovoria, že vydávajú praskavý a chrapľavý zvuk, čo pochopiteľne komplikuje používanie celého zariadenia. Príspevok na Reddite, ktorý sa tejto téme venuje nazbieral v priebehu krátkeho času viacero komentárov, v rámci ktorých ľudia opisujú viacmenej to isté. 

Zvuk začína byť zvláštny len vtedy, keď je hlasitosť moc vysoká (minimálne nad osemdesiat percent). Nepríjemné praskanie a skreslenie sa pritom častejšie vyskytuje v tom reproduktore, ktorý je umiestnený vo vrchnej časti displeja, v slúchadle na telefonovanie.

Okrem diskusných fór tento problém postrehol aj známy TikToker Milesabovetech, ktorý o tom informoval medzi prvými. Všimol si ho na svojom novom iPhone 15 Pro Max, ktorý mu spoločnosť Apple musela hneď dvakrát vymeniť, pretože sama uznala, že so zariadením niečo nie je v poriadku.

iPhone 15 im vymenili za nový kus. Chyba však nezmizla 

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra v teste rýchlosti: Kto bude víťazom?
Zdroj: YouTube / PhoneBuff

Na Reddite sa však objavili príspevky, v rámci ktorých bol ľuďom s touto chybou iPhone 15 vymenený za nový kus, no problém napriek tomu pretrváva. V tejto chvíli žiaľ nie je isté, či je problém hardvérový alebo len softvérový. Spoločnosť Apple sa ku tomu zatiaľ nijako nevyjadrila.

My však predpokladáme, že ide o klasickú chybu v iOS, ktorú sa podarí vyriešiť najbližšou aktualizáciou softvéru, možno aj v iOS 17.0.3. Nechajme sa prekvapiť.

Pokiaľ by bol totiž problém hardvérový a rozsiahly, spoločnosť Apple by musela spustiť výmenný program. A tomu sa chce technologický gigant z Cupertina určite vyhnúť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 Pro Max podporuje až 27 W rýchle nabíjanie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -