Len nedávno sme vás v našom článku informovali o tom, koľko bude stať iPhone 12 vo všetkých svojich verziách. Dnes tu máme vďaka Jonovi Prosserovi omnoho presnejšie dáta, ktoré sú mimoriadne atraktívne a pochádzajú zo zdroja v Apple.

iPhone 12 – únik cien

Vyzerá to tak, že Applu sa tento rok nepodarilo utajiť absolútne nič. Nedávno unikol na internet dizajn pripravovaného iPhonu 12 Pro Max a dnes tu máme ďalšie dôležité informácie. Ťažko povedať, čím je to spôsobené, no najpravdepodobnejší dôvod je aj v tomto prípade pandémia COVID-19. Zamestnanci pracujú z domu a takisto tu testujú nové produkty. Apple sa môže pokúsiť zabrániť šíreniu únikov, no pokiaľ nemá nad svojimi zamestnancami priamu kontrolu, tak je to v podstate nemožné.

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 – svetapple.sk

No a ak pochybujete o relevantnosti následujúcich dát, pripomíname, že práve Jon Prosser predpovedal všetko ohľadom iPhonu SE 2. generácie vrátane jeho predstavenia, technológii alebo dátumu spustenia predaja.

O tom, že je to v súčasnosti asi najlepšie informovaný zdroj, ktorý prináša „tajnosti“ zo zákulisia spoločnosti Apple určite netreba pochybovať. Samozrejme, nie vždy musí všetko vyjsť na 100%. Aj Apple robí zmeny v priebehu času a to čo platí dnes už nemusí byť aktuálne zajtra. V drvivej väčšine prípadov je však o určitých krokoch rozhodnuté mesiace dopredu a platí to aj pre ceny za pripravovaný iPhone 12… No a aké teda budú?

iPhone 12 cena:

iPhone 12 5,4″ – od 649$ (749€ v EU)

iPhone 12 6,1″ – od 749$ (849€ v EU)

iPhone 12 Pro 6,1″ – 999$ (1149€ v EU)

iPhone 12 Pro Max 6,5″ – 1099$ (1249€ v EU)

Ako môžete vidieť cena vyzerá byť mimoriadne atraktívna predovšetkým pre základný model s ideálnou veľkosťou displeja, 5,4″. Len nedávno sme mu venovali rozsiahly článok. Začínať môže ešte o 50€ nižšie, ako iPhone 11 s 6,1″ displejom v roku 2019. Na druhej strane ale treba podotknúť, že nástupca tohto zariadenia (iPhone 12 6,1″) bude v ponuke o 50€ drahší. Pôjde teda o kompromis, ktorý bude vyvážený.

Čo sa týka vlajkových lodí iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max, tak tu žiadne zmeny v oblasti ceny neočakávame. Apple nám žiaľ neurobí zľavu, no to sa od firmy ani neočakáva. Na druhej strane je pekným bonusom, že najlepší smartfón nebude ani zdražovať. Dúfajme, že sa tieto úniky naplnia na 100%. Vyzerajú veľmi presvedčivo a dávajú zmysel…

Prečítajte si tiež  Zaujímavý koncept iPhonu 12, keby Apple po štvrtý krát recyklovalo dizajn.
iPhone 12/12 Pro - Prečo Apple nemôže odstrániť notch?
iPhone 12 – únik cien. Základný, 5,4″ model poteší!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -