Už vieme, že nám Apple v septembri alebo októbri 2020, prinesie úplne nové vlajkové lode s označením iPhone 12. Najmenší model má priniesť novú uhlopriečku 5,4″ a veľmi atraktívnu cenu. Spísali sme preto 3 dôvody, prečo sa na toto zariadenie už teraz veľmi tešíme.

1. OLED na miesto LCD v novom tele

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone 12 koncept – svetapple.sk

V prvom rade to bude jeho dizajn a spracovanie. Jablková spoločnosť po dlhých rokoch upustí od zaoblených tvarov a vráti sa späť do minulosti, k tým hranatým. Zariadenie bude vypracované z príjemného hliníka a lesklého skla na zadnej strane. Jeden z najväčších benefitov sa však bude nachádzať v prednej časti. Pôjde o displej.

Zobrazovacia jednotka už nebude trpieť tým, že sa nejedná o OLED panel, pretože táto technológia vystrieda súčasné LCD, pre ktoré je iPhone 11 (ale aj iPhone XR) často kritizovaný.

Spomenúť by sme mohli ešte menší notch vďaka čomu bude mať iPhone lepší pomer obrazovky voči telu. Momentálne nie je jasné, či sa bude iPhonu 12 „mini“ týkať odomykanie otlačkom prsta alebo tu nájdeme „len“ technológiu Face ID. Ak by však Apple túto novinku prichystalo aj pre „základný“ model z ponuky, určite by sme neboli proti.

2. Lacnejší ako „lacný“ iPhone 11

3 dôvody, prečo je pre vás iPhone 11 ideálnym smartfónom.
iPhone 11 je lacnejší, no iPhone 12 mini bude štartovať ešte nižšie – svetapple.sk

Vadí vám, že je iPhone SE 2. generácie vlastne len prezlečeným iPhonom 8 s lepšími technológiami? V tom prípade ste mali zbytočné očakávania, pretože už pred jeho predstavením bolo jasné, ako to celé dopadne. Nič si ale z toho nerobte. Apple veľmi dobre vie, že je na trhu veľký záujem o relatívne malé zariadenie, ktoré bude mať hranatý dizajn, výkonný procesor, perfektný displej a v neposlednom rade aj 5G.

Samozrejme nemôžeme očakávať, že ho firma bude ponúkať za cenu pod hranicou 500€. To by bolo nereálne. Na druhej strane ale príde s ponukou, ktorá bude postavená ešte nižšie ako minuloročný iPhone 11 (ktorý bol už sám o sebe medzigeneračne lacnejší). Firma si zaň nebude pýtať v základe 699$ (799€ v EU) ale „iba“ 649$ (749€). Nie je to síce málo peňazí, keď ale vezmeme do úvahy, že ešte pred dvoma rokmi stál iPhone XR 749$ (849€ v EU), už to vyzerá ako slušný rozdiel.

3. Apple A14 Bionic a do budúcnosti 5G

iPhone 12 Pro A14 Bionic
Apple A14 Bionic – svetapple.sk

Tretím benefitom bude procesor Apple A14 Bionic. Pri produkcii sa využije 5 nm výrobný proces a spriahnutý bude v tomto prípade (pravdepodobne) so 4 GB RAM. Samotný čip by mohol byť naladený na frekvenciu až 3,1 GHz, čím by prekonal rekordy a predpokladáme, že bude opäť najvýkonnejším mobilným procesorom na svete (Apple možno bude musieť prekonávať samé seba s čipom Apple A13 Bionic).

Prečítajte si tiež  iPhone 12S dostane always-on ProMotion (120Hz) displej v roku 2021

Aby toho nebolo málo, pre základný model zo štvorice iPhonov 12 bude taktiež pripravené 5G. Na Slovensku to možno ešte nie je až taká aktuálna téma, nakoľko je spustenie plošnej siete v nedohľadne. Ak však budete mať iPhone 12 mini napríklad 2-3 roky a sieť sa medzičasom dostane do všetkých kútov našej krajiny, bude to veľká výhoda. Tešíte sa?

3 dôvody, prečo sa tešíme na iPhone 12 mini (5,4") za 749€.
3 dôvody, prečo sa tešíme na iPhone 12 mini (5,4″) za 749€.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.