Hoci by sme vám veľmi radi prinášali iba pozitívne správy, nie vždy je to možné. Na internet sa dostali snímky obrazovky z internetovej stránky spoločnosti Apple, ktoré jasne uvádzajú, že tohtoročné iPhony 12 nebudú mať v balení nabíjací adaptér.

iPhone 12 bez nabíjačky

O najnovší únik sa postaral youtuber EverythingApplePro v spolupráci s Maxom Weinbachom (leakerom). Potvrdzuje informácie spred pár mesiacov, ktorých sme sa všetci obávali. Nové smartfóny nebudú mať v balení nabíjací adaptér.

Táto dvojica má dlhodobo dobre informované zdroje priamo v spoločnosti Apple. Práve oni odkryli množstvo technických špecifikácií, ktoré sa týkajú iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Najnovším záberom preto nemáme dôvod neveriť.

V oboch prípadoch sa tu nachádza zhodná grafika a štýl s tým, čo používajú v Cupertine. Momentálne nie je jasné, kde budú tieto texty použité, no vyzerá to na oficiálne internetové stránky určené pre drahší iPhone 12 Pro (spolu s nimi totiž unikla aj uhlopriečka displeja viď. galéria vyššie).

V jednom prípade môžete vidieť ikonu batérie s krátkym popisom „Wired and Wireless fasr-charge Capable.“ V zátvorke pod ním sa uvádza „20W adapter sold separately“.

iPhone 12 teda budete môcť nabíjať zrýchleným tempom aj na bezdrôtových podložkách. V bežnej krabici ale nenájdete 20W adaptér (ktorý je tiež novinkou). Dostupný bude výhradne v separátnom predaji. Jeho možné ceny sme rozoberali v tomto článku.

Na druhom obrázku sa nachádza text: „Fast-charge capable adapter is sold separately and not included in the box“. V podstate tak potvrdzuje informácie z predošlého odstavca. Je to obrovská škoda a možno aj sklamanie.

Vždy ale treba ostať pozitívne naladený. iPhone 12 ešte stále nie je predstavený a tak tu existuje malé svetielko nádeje, že by sa Apple napokon rozhodlo ináč. Ale vzhľadom na početnosť únikov o tom začíname pochybovať. Bude vám adaptér v balení chýbať alebo nie? Napíšte nám do komentára!

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone a Apple Watch dostanú funkciu detekcie dopravnej nehody!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.