Vyzerá to tak, že 120Hz displej v iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max ešte nemusíme považovať za fiasko. Podľa najnovších únikov sa malo Apple na poslednú chvíľu rozhodnúť, že ho do zariadení predsa len pridá. Jednať sa pritom môže o hlavný dôvod, prečo budú meškať…

iPhone 12 Pro pravdepodobne dostane 120Hz

Len pred pár dňami ste si mohli pozrieť únik z iOS 14, ktorý naznačuje prítomnosť ProMotion (120Hz displej). Je to jasný dôkaz, že v Apple na tejto technológii stále pracujú. Dnes to potvrdil známy leaker Jon Prosser a analytik Ross Young.

Vo svojich správach sa obaja zhodli na tom, že meškanie tohtoročných vlajkových lodí (ktoré potvrdilo už aj Apple) nemusí byť nutne spôsobené koronavírusom. Je to síce dobrá zámienka, no hlavným dôvodom má byť čakanie na správne integrované obvody ovládačov.

Počas testovania samotných zobrazovacích jednotiek sa vraj nemali vyskytnúť žiadne závažnejšie problémy (ako sme mohli počuť dávnejšie), no všetko fungovalo dobre len v „manuálnom režime“ (kvôli absencii ovládačov). Inými slovami, pokiaľ by Apple začalo predávať iPhone 12 Pro/12 Pro Max v danom prevedení, medzi 60Hz a 120Hz by bolo možné prepínať len ručne v nastaveniach. To by bol veľký problém.

Dynamickejší obraz je síce lákavý, no tak isto má veľmi negatívny vplyv na spotrebu energie. Ten by pocítil pre menších a lacnejších akumulátoroch snáď každý používateľ. Jediným riešením je teda automatické prepínanie medzi 60Hz a 120Hz (o ktorom rozhoduje sám smartfón aj vďaka integrovaným obvodom ovládačov). Ponúka ho už aj konkurencia.

Na to aby to bolo funkčné však musia v Cupertine počkať o pár týždňov dlhšie v porovnaní s minulými rokmi. Pri tejto príležitosti sa tak hodia informácie o spomalení výroby v dôsledku celosvetovej pandémie aj keď vo finále nemusia byť pravdivé.

Nech už je to akokoľvek, my v redakcii radi počkáme do októbra, ak to bude znamenať, že získame ProMotion OLED panel. Pokiaľ sa tu technológia neobjaví, určite budeme trochu sklamaní. Nepôjde ale o žiadnu tragédiu. Ako sa na to pozeráte vy? napíšte nám do komentára!

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Sillicon by mal spôsobiť historický prepad Intel procesorov na trhu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.