Spoločnosť Apple nám už o pár mesiacov predstaví nový iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Rozhodli sme sa teda zamerať na najdostupnejší model s 5,4″ displejom a zobrali sme do úvahy všetky úniky, ktoré boli v poslednej dobe medializované na vytvorenie renderov. Ak informácie neklamú, takto bude novinka vyzerať naživo…

iPhone 12 a jeho dizajn

V prvom rade začnime dizajnom. Najväčšou zmenou bude celkový tvar zariadenia. iPhone 12 bude vo všetkých verziách hranatý. Na zaoblené okraje teda môžete zabudnúť. Dostupnejšie modely budú disponovať menej prémiovými materiálmi. Jednať sa má o hliník a lesklé sklo na zadnej strane.

Na nástupcovi iPhonu 11 stále nájdeme príbuzné prvky, ktoré sa nezmenia. Reč je napríklad o priestore pre zadné fotoaparáty. Očakávame, že tento „modul“ bude veľmi podobný alebo úplne rovnaký. Ocitnú sa tu dve šošovky, tak ako minulý rok. Samotný kamerový systém môže prejsť výrazným vylepšením. Bližšie detaily ale neboli špecifikované…

Farebná paleta má byť veľmi pestrá. Aj keď nepoznáme presné detaily, hovorilo sa o viacerých nových prevedeniach. Jedným z nich môže byť napríklad svetlo modrá, ktorú sme použili v renderoch a podľa nás vyzerá úplne super.

Okrem toho sa tu na 100% dočkáme aj bielej, čiernej či červenej. Nad čisto žltým, zeleným a fialovým prevedením svieti menší otáznik. Nemyslíme si však, že Apple tieto farby odstráni z ponuky. Je možné, že ich odtiene mierne upraví, takže nebudú totožné s tými minuloročnými.

Výrez bude menší, ale nečakajte žiadne zázraky

Notch na prednej strane prejde menšou zmenou. Pôvodne sa hovorilo o tom, že Apple presunie mikrofón nad Face ID a prednú kameru, čím sa uvoľní miesto pre displej. Posledné úniky však tieto teórie vyvracajú.

Inžinieri podľa všetkého dokázali zmenšiť biometrické senzory, čím zredukovali aj rozmery výrezu. Ten by mohol byť oproti súčasnosti o cca 1/7 menší. Obsahovať má mikrofón a takisto prednú kameru v rovnakom „rozložení“ ako sme na to zvyknutí aj dnes.

Na najmenšom iPhone 12 s 5,4″ displejom to síce nebude tak vidieť, no na väčších verziách (najmä na iPhone 12 Pro Max so 6,7″ displejom) pocítia používatelia príjemné zväčšenie zobrazovacej plochy.

iPhone 12 s 5,4" displejom - svetapple.sk
Spoločnosť Apple zredukuje rozmery výrezu, jeho koncepcia však ostane rovnaká…

Vďaka nástupu technológie OLED sa zúžia aj rámčeky po stranách, ktoré mal napríklad iPhone 11 alebo iPhone XR (kvôli LCD panelu) príliš hrubé. Po dizajnovej stránke môže teda novinka pôsobiť skutočne prémiovo!

Verdikt

iPhone 12 s 5,4″ OLED displejom bude veľmi príjemné a dostupné zariadenie pre každého používateľa, ktorý preferuje kompaktné rozmery. Jeho dizajn sa prinavráti k tvarom, ktoré Apple naposledy použilo pri prvej generácii iPhonu SE v roku 2016. Za nás je to skvelá správa a už teraz sa tešíme na to, ako si novinku vyskúšame v recenzii na vlastnej koži.

Prečítajte si tiež  Apple zlyhal a túto novinku iOS 17 v roku 2023 už nepredstaví: Týkala sa Apple Music

Okrem iného poskytne procesor Apple A14 Bionic, 4GB operačnej pamäte RAM, 5G konektivitu, kvalitné fotoaparáty na zadnej strane, špičkové odomykanie pomocou Face ID a mnoho ďalšieho… Cena by mohla štartovať na úrovni 749€. Čo poviete na dizajn?

iPhone 12 s 5,4" displejom - svetapple.sk
Novinka bude dostupná v šiestich alebo siedmych farebných prevedeniach.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.