iPhone 12S s novým typom batérie

Výdrž batérie je jeden z najdôležitejších parametrov, podľa ktorých sa rozhodujeme pri nákupe smartfónov. iPhone 12 priniesol menšie akumulátory v porovnaní s predchodcom a zhoršenú výdrž mu vyčíta viacero novinárov. Apple to chce zmeniť a preto podniklo dôležité kroky.

Technologický gigant začal spolupracovať so spoločnosťou Jialianyi, ktorá sa zaoberá dodávkami batérií. Už v roku 2021 má produkovať nové verzie akumulátorov, ktoré budú vyrobené z „mäkkých dosiek“. Samotná technológia bude rovnaká ako dnes. Zmení sa však obal, pozostávajúci z menšieho počtu vrstiev.

V praxi by sme sa mali dočkať rovnako veľkého komponentu, ktorý však poskytne viac mAh. Na budúci rok sa to celkom hodí, pretože iPhone 12S poskytne energeticky náročnejší 120Hz displej. Horšiu výdrž si už v Cupertine nemôžu dovoliť.

Aby sa tomu zabránilo, zobrazovacia jednotka bude v štandardnom 60Hz nastavení úspornejšia o cca 15%-20%. Prirátajme k tomu nový procesor A15 Bionic a môžeme sa dostať na lepšie hodnoty ako dosahuje súčasný iPhone 12. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, či vám aktuálna výdrž postačuje alebo nie. Za nás je úplne v poriadku aj pri najmenšom iPhone 12 mini. Ako sa však hovorí, každý máme iné priority a nároky.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro "lite" prídu s rovnakým dizajnom ako ich drahšia verzia...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.