iPhone 12 a výdrž batérie. Takto prebiehal test.

Ešte pred tým ako začneme, musíme si upresniť, akým spôsobom boli namerané hodnoty. Nejednalo sa o laboratórne podmienky, no nemalo to od nich ďaleko. V prvom rade bol na každom zariadení nastavený jas na úroveň 150 nitov.

Autor spustil Wi-Fi, vyčistil všetky appky z pozadia, vykonal reštart a zvuk nastavil na 50%. Všade bol nainštalovaný iOS 14.2 a zariadenia vstupovali do testu so 100% batériou.

V rámci skúšky sa na nich spúšťali rôzne aplikácie a procesy. Niektoré sú považované za náročnejšie (napr. hry), iné zase nie (napr. videá). Výsledky boli z nášho pohľadu objektívne a úplne relevantné.

iPhone 12 mini – 2227 mAh

Začnime základom ponuky, iPhonom 12 mini. Mnoho ľudí sa tohto 5,4″ zariadenia bojí, pretože nevedia, čo očakávať od relatívne malého akumulátora. Je to síce namieste, no výsledky nás príjemne prekvapili.

Aj keď iPhone 12 mini skončil na samotnom konci testu, zotrval v ňom až 6 hodín a 54 minút. Jeho väčší, 6,1″ braček, mal v tom čase iba 19% batérie.

Výdrž by sme mohli označiť za celodennú. Ak nie ste nároční, určite vám bude stačiť. Pokiaľ ale preferujete viac a nechcete nabíjať 2x za 24h, asi by ste mali siahnuť po väčšej uhlopriečke.

iPhone 12 – 2815 mAh

Ako sme už avizovali, väčšia batéria v iPhone 12 so 6,1″ displejom zabezpečí lepší výsledok. Toto zariadenie vydržalo celých 8 hodín a 6 minút, čo je z nášho pohľadu viac ako dostačujúce.

Akumulátor je v porovnaní s minulou generáciou o cca 10% menší. Napriek tomu sú namerané hodnoty podľa viacerých recenzentov priaznivejšie.

Telefón budete nabíjať 1x denne a ak patríte medzi menej náročných spotrebiteľov, pravdepodobne sa hravo dostanete aj na 40 hodín (na jedno nabitie).

iPhone 12 Pro – 2815 mAh

Pri tomto zariadení platí v podstate to isté, čo pri štandardnom iPhone 12 (6,1″). Kapacita akumulátora je úplne rovnaká a oba modely „zhasli“ po 8 hodinách a 6 minútach. Výdrž by sme mohli označiť za totožnú.

Tu si však dovolíme vstúpiť a upozorníme, že iPhone 12 Pro je predsa len trochu „vybavenejší“ produkt. Inými slovami, v praxi ho môžete vystavovať náročnejším procesom, čo sa podpíše pod rýchlejšie vybitie batérie.

Zároveň však platí, že aj tento model zvládne 24 hodín na jedno nabitie bez akýchkoľvek problémov. Je to len o spôsobe používania.

iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh

Absolútnym víťazom testu sa stal najväčší iPhone v histórii, model 12 Pro Max. Jeho 6,7″ OLED displej má síce zvýšenú spotrebu, no nároky dorovná 3687 mAh akumulátor a procesor A14 Bionic.

Prečítajte si tiež  Ján Brezina vám v najnovšom videu prezradí, ako sa starať o baterku v MacBooku

Ak sa na to pozrieme v číslach, potrebovali by ste 9 hodín a 10 minút neustáleho používania v rámci dňa, aby sa vám ho podarilo vybiť na 0%. To chce talent.

Zároveň tiež platí, že iPhone 12 Pro Max prekonal v teste minuloročný iPhone 11 Pro Max a to aj napriek tomu, že má menšiu batériu. Oproti najmenšiemu iPhonu 12 mini sa bavíme o 2 a štvrť hodinovom rozdiele. Mohutný, 6,7″ model je určený tým najnáročnejším. Do siete ho budete dávať pravdepodobne raz za dva dni…

Bonus: iPhone 11 Pro Max – 3969 mAh

Ako taký malý bonus bol do testu zaradený aj iPhone 11 Pro Max (2019). Ako sme už avizovali vyššie, prekonal ho nástupca, no rozdiel bol len na úrovni 18 minút. Pri celkovom čase 8 hodín a 54 minút, ide o zanedbateľné číslo.

Nové zariadenia môžete objednávať u autorizované predajcu m:zone. Celý test sa nachádza na tomto odkaze. Do komentára nám napíšte, ako je to s iPhonom 12 a výdržou batérie u vás. Nezabudnite uviesť presný model.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -