Nie je žiadnym tajomstvom, že tohtoročný iPhone 13 dostane podobný dizajn ako minuloročný iPhone 12. Fanúšikovia Apple sa však môžu tešiť na rozdiely, ktoré síce nebudú výrazné, no na druhej strane budú badateľné.

Ako už býva zvykom, niekoľko týždňov či mesiacov pred uvedením novej vlajkovej lode vznikajú v čínskych fabrikách rôzne makety, ktoré sú vytvorené na základe uniknutých dát, technických špecifikácií, CAD modelov či dokonca kovových razníc.

Podobné plastové modely teraz získal aj svetoznámy youtuber Marques Brownlee, ktorý sa im pozrel na zúbok a samozrejme ich aj porovnal s aktuálnou generáciou iPhonu 12 vo všetkých štyroch verziách.

Najväčšou zmenou na iPhone 13 bude rozmiestnenie kamier a menší notch

Ako môžete vidieť sami, telefóny budú mať opäť plochý dizajn, pričom najväčšiu zmenu pocítime pri pohľade na zadnú stranu. iPhone 13 mini a iPhone 13 by mali dostať iné rozmiestnenie šošoviek fotoaparátov, pričom tie už nebudú umiestnené pod sebou ale diagonálne oproti sebe (v protiľahlých rohoch).

Hoci to na prvých renderoch nepôsobilo príliš dobre, teraz musíme uznať, že nám táto zmena nevadí, pretože sme si už asi zvykli. Potrebná mohla byť najmä kvôli technológií optickej stabilizácie senzora, ktorá sa z iPhonu 12 Pro Max dostane do každého iPhonu 13.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a presná kapacita batérie: Prilepší si každý model

Ak si robíte zálusk na väčší iPhone 13 Pro, respektíve iPhone 13 Pro Max, taktiež vás potešíme. Obe zariadenia dostanú ešte väčší priestor pre objektívy, pričom by sa mali zväčšiť aj ich šošovky. Kvalita záberov sa teda posunie na celkom inú úroveň a to nehovoríme len o fotografiách ale aj o natáčaní videa.

Menší výrez pre Face ID 

Zabudnúť však nemôžeme ani na prednú časť telefónov, pretože tu sa dočkáme o niečo menšieho výrezu pre senzor skenovania tváre Face ID. Vďaka modernejším výrobným postupom sa zredukuje asi o 1/5, čím už nebude zavadziať tak ako teraz.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o týchto zmenách myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.