Apple prišlo v roku 2017 s revolúciou, ktorú sme si užívali až do začiatku roka 2020, kedy sa vo svete rozšírila pandémia koronavírusu. Face ID je skvelý nápad, no nepraje mu doba. V súčasnosti nosíme na tvári rúška a respirátory, takže platby či odomykanie v nákupných centrách alebo obchodoch nie sú príliš pohodlné.

Ak si človek paradoxne zaobstará najlacnejší iPhone SE 2. generácie, teoreticky má vyhraté. Zariadenie sa spolieha na staršiu technológiu Touch ID, ktoré je v tejto situácii oveľa prívetivejšia.

Stačí vám len dotyk prsta na tlačidlo Home Button a zariadenie dokáže rozpoznať vašu identitu. Trvá to asi sekundu, funguje to aj s Apple Pay a nezáleží na tom, či máte alebo nemáte na tvári rúško.

Aj preto sa pred pár mesiacmi objavili správy, že Apple použije Touch ID aj v pripravovanom iPhone 13. Ten by mal byť predstavený v septembri 2021. Informáciu žiaľ medzičasom vyvrátil Mark Gurman, ktorý tvrdil, že Apple nemá dokončenú technológiu ani všetky potrebné patenty. Mal pravdu.

Apple získalo patent 

Ako sa ukázalo, americký patentový úrad udelil tomuto technologickému gigantovi iba včera novú ochrannú známku, ktorá sa týka dotykového Touch ID pod displejom, fungujúceho na princípe optického obrazového snímača.

Prečítajte si tiež  Chceli by ste Touch ID v Apple Watch? Takto to vidí Apple

Samotná inovácia nemusí byť podľa oficiálneho popisu inžinierov použitá iba v iPhone. Objaviť by sa mohla aj v hodinkách Apple Watch, iPadoch, Macoch alebo ďalších produktoch. Inými slovami, dá sa zúžitkovať takmer všade.

No a ak by Apple využilo tento potenciál, teoreticky by sa už raz a navždy mohlo zbaviť výrezu, ktorý mnohým ľuďom prekáža a odrádza ich od nákupu iPhonu. Namiesto toho by vo vrchnej časti displeja vyčnievala iba malá „dierka“ určená pre Face Time kameru. Kompetentní by tak zabili dve muchy jednou ranou.

Dajte nám vedieť v komentároch, či viac preferujete Touch ID alebo Face ID.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -