Výrobcovia mobilných zariadení už roky súťažia v disciplíne, kto ponúkne zákazníkom tie najkvalitnejšie fotoaparáty a kamery. Server DxOMark je vo svete preslávený tým, že tieto komponenty každý rok testuje a udeľuje im svoje hodnotenie. Výnimku netvoril ani čerstvo predstavený Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý sa dá kúpiť od cca 1 210 €. Toto zariadenie ale v testoch dopadlo až prekvapivo zle. Vo svete to vyvoláva búrlivé diskusie. Téme sa venoval portál Smartmania.

Aj keď by ste možno očakávali, že neskôr predstavený Samsung Galaxy S23 Ultra bude fotiť ďaleko lepšie ako iPhone 14 Pro Max z roku 2022 (podrobné porovnanie nájdete tu), pravda je taká, že novinku z Južnej Kórei prekonáva aj generačne starší iPhone 13 Pro z roku 2021. Hoci teda Samsung Galaxy S23 Ultra fotí dobre, podľa DxOMark nie sú jeho výsledné zábery „vynikajúce“.

Odbornej porote na novinke vadili najmä nedostatky, ktorých sa dopúšťala počas zhoršených svetelných podmienok. Samsung Galaxy S23 Ultra v takejto situácii prináša príliš veľa šumu a rovnako tak zle vykresľuje detaily tváre. V DxOMark ale pochválili fotografie z dobre osvetlených miest, ktoré mali nízky kontrast. Porote sa tiež páčilo, ako Samsung Galaxy S23 Ultra fotí v exteriéri a interiéri, pokiaľ je k dispozícii dobré svetlo.

Veľmi kladné ohlasy obdržala aj možnosť rozsiahleho zoomu, ktorá iPhonu 13 Pro aj iPhonu 14 Pro chýba a taktiež práca zariadenia s režimom HDR. Server DxOMark si tiež posvietil na natáčanie videa, pri ktorom ocenil špičkovú stabilizáciu obrazu a tiež funkciu automatického zaostrovania.

Aké bolo výsledné hodnotenie Samsungu Galaxy S23 Ultra v teste DxOMark? Prekvapí vás

Samsung Galaxy S23 Ultra DxOMark
Zdroj: DxOMark

Pokiaľ sa pozrieme na celkové skóre, ktoré dosiahol Samsung Galaxy S23 Ultra, dostaneme sa na hodnotu 140 bodov, vďaka čomu sa toto zariadenie radí medzi TOP 10 najlepších fotomobilov sveta (aj keď skončilo až na jedenástej priečke, ktorú ale zdieľalo s ďalšími dvoma smartfónmi).

O jeden bod ho ale vcelku paradoxne predbehol aj iPhone 13 Pro či iPhone 13 Pro Max z roku 2021, čo môže byť pre Samsung zahanbujúce.

Loopi
REKLAMA

Posledná generácia smartfónu od spoločnosti Apple, iPhone 14 Pro / 14 Pro Max dosiahla v teste DxOMark 146 bodov, vďaka čomu sa umiestnila podstatne vyššie. Absolútnym lídrom ale zostáva Huawei Mate 50 Pro, o ktorom sa viac môžete dočítať aj v tomto našom článku. Ten má až 149 bodov!

Prečítajte si tiež  iPhone 13: Začiatok predaja na Slovensku
Samsung Galaxy S23 Ultra DxOMark
Zdroj: DxOMark

Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o týchto výsledkoch vy. Je podľa vás iPhone 13 Pro lepší fotomobil, ako najnovší Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý má až 200 Mpx snímač a 100-násobný digitálny zoom? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -