Včera sme vám priniesli článok, v ktorom sa objavil úplne nový Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max od spoločnosti Apple. V teste boli porovnávané fotoaparáty a ich schopnosti, pričom samotný verdikt bol pomerne zaujímavý. Nutné je však zdôrazniť, že aj keď majú oba smartfóny špičkovú „foto-techniku“, v praxi ponúka Samsung minimálne o jednu zaujímavú funkciu navyše. Ide o extrémny, až 100-násobný zoom.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme výbavu Samsungu trochu priblížili, toto zariadenie ponúka štandardne 10-násobný optický zoom, s ktorým môžete zachytiť objekty v mimoriadne vysokej kvalite. Rovnako tak však ponúka aj rozšírený digitálny zoom, ktorý vie byť vo finále až 100-násobný. A hoci sa s postupným priblížením kvalita záberov výrazne znižuje, stále musíme skonštatovať, že výsledky sú pôsobivé. iPhone 14 Pro Max, ktorý dnes kúpite v zľave od 1318 € toto zďaleka nedokáže.

Spoločnosť Apple ho totiž vybavila síce väčším, až 48 Mpx rozlíšením no zariadenie stále ponúka „len“ 3-násobný optický zoom a 15-násobný digitálny zoom. A hoci sme presvedčení, že túto funkciu nebudete používať na dennej báze, v praxi sa môžu vyskytnúť situácie, v ktorých sa vám technológia od Samsungu hodí.

Veď jedna komická udalosť nastala aj minulý rok počas MS vo futbale, keď jeden z divákov používal iPhone skombinovaný s ďalekohľadom, aby mohol sledovať zápas. Ľudia mú vtedy odporučili, aby si nabudúce zaobstaral radšej Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorý má rovnako ako nástupca 100-násobný digitálny zoom.

Apple o tomto nedostatku vie a v roku 2023 ho konečne vyrieši

Aby sme však iba nekritizovali, je nutné spomenúť, že spoločnosť Apple tento nedostatok na svojich zariadeniach registruje. Hoci je tri roky pozadu, už v septembri 2023 by mohla firma priniesť prvý iPhone, ktorý bude mať k dispozícii periskopický objektív.

Určite však pôjde o najdrahšiu vlajkovú loď a na základe viacerých únikov sa táto technológia nedostane ani do menšieho „Pro“ modelu. Užívať si ju budú môcť len tí zákazníci, ktorí si zaobstarajú najväčší iPhone 15 Pro Max alebo iPhone 15 Utra (v závislosti od toho, ako sa tento model bude nazývať).

Ťažko povedať, či Apple dobehne Samsung. Možno sa mu ale aspoň priblíži 

iPhone 15 Pro koncept
Zdroj: YouTube / 4RMD (úprava redakcie)

Zároveň treba zdôrazniť, že aj keď bude mať nový iPhone vo svojej najväčšej a najdrahšej verzii lepší zoom, zatiaľ sa neočakáva, že by bol až taký schopný, ako v Samsungu Galaxy S23 Ultra, ktorý si môžete zaobstarať u týchto predajcov.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S6 vs. zverák, ani Iron Man nepomohol!

Apple podľa všetkého bude schopné pracovať len s oveľa menším priblížením, pričom sa špekuluje, že iPhone 15 Pro Max zvládne maximálne päť či šesť – násobný optický zoom.

Z toho nám vyplýva, že technológia by mala byť schopná ponúknuť používateľovi približne 50 až 60 násobné digitálne priblíženie. Všetko sa však ešte môže zmeniť. Nechajme sa prekvapiť.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o týchto novinkách myslíte vy. Je podľa vás špičkový zoom na strane modelu Galaxy S23 Ultra pre spoločnosť Samsung obrovskou výhodou alebo ste presvedčení, že by ste túto funkciu využívali skôr sporadicky a vo svojom živote ju nepotrebujete? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -