Spoločnosť Samsung predstavila nový smartfón Galaxy S23 Ultra, ktorý je vlajkovou loďou aktuálnej ponuky a zároveň obrovským konkurentom pre iPhone 14 Pro Max. Toto zariadenie ale nie je lacné a v rámci najýhodnejších ponúk na Slovensku, ktoré nájdete tu štartuje na úrovni 1 399 €. Výrobca sľubuje, že jeho nový model urobil obrovský pokrok v oblasti fotografie aj videa. Bude to však stačiť na iPhone 14 Pro Max? Poznáme odpoveď.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

O dnešný, skutočne komplexný test, sa postaral známy youtuber SuperSaf, ktorý mal možnosť vyskúšať si Samsung Galaxy S23 Ultra aj iPhone 14 Pro Max v najrôznejších situáciách a svetelných podmienkach.

Raz vedie Samsung, potom zase Apple 

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf

V prvom rade skonštatoval, že oba smartfóny fotia výborne a v súčasnosti sú v podstate tým najlepším, čo nájdete na trhu.

My len doplníme, že iPhone 14 Pro Max už zoženiete skladom v zľave, pričom jeho ceny začínajú na sume cca 1 320 €, o čom sa môžete presvedčiť tu. Oproti nákupu od autorizovaných predajcov ušetríte približne 130 €.

Späť však k téme. Fotoaparáty oboch smartfónov sú vyladené tak, aby svojim používateľom poskytovali skutočne komplexné možnosti v akýchkoľvek situáciách. To znamená, že či je tma, prílišné svetlo alebo neutrálne podmienky, vo všetkých prípadoch ponúknu pôsobivý výkon. Raz vyhráva Samsung a potom Apple. Je to ako na horskej dráhe.

iPhone exceluje vo videu, Samsung zase vo fotkách

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf

Zatiaľ čo Samsung Galaxy S23 Ultra napríklad o trochu lepšie zvláda fotenie v horšom svetle – ponúka hodnovernejšie farby, detaily a menej šumu, iPhone 14 Pro Max je absolútnou jednotkou pri fotení záberov v pohybe. Tie sú oveľa ostrejšie, čo môžete využiť napríklad pri fotení zvierat alebo svojich detí počas vykonávania rôznych aktivít.

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf

Rovnako tak platí, že 200 Mpx snímač v Samsungu Galaxy S23 Ultra prekonáva 48 Mpx snímač v iPhone 14 Pro Max v oblasti optického aj digitálneho zoomu. Autor testu dokonca podotkol, že sa mu zdá, že aj ultra-širokouhlý objektív hrá v prospech juhokórejského výrobcu.

iPhone 14 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: SuperSaf

To, kde ale Samsung stráca je jednoznačne video. Aj keď ponúka možnosť natáčania do 8K pri 30 snímkoch za sekundu (iPhone 14 Pro Max takúto možnosť nemá), konkurent ho na plnej čiare poráža v oblasti stabilizácie či vo filmovom režime. Podobné výsledky platili aj v porovnaní predchádzajúcich generácií týchto smartfónov, o čom sme písali tu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je vo vysokej zľave. Ukážeme vám, kde ušetríte slušné peniaze a kde ho majú skladom

Kto je víťaz? iPhone 14 Pro Max alebo Samsung Galaxy S23 Ultra

Konečný verdikt je teda taký, že či už si kúpite iPhone 14 Pro Max alebo Samsung Galaxy S23 Ultra, ani v jednom prípade neurobíte krok vedľa.

Obe zariadenia majú špičkové šošovky ako aj softvérové nástroje na vytváranie fotografií no vo všeobecnosti platí, že zatiaľ čo Samsung dominuje fotkám, Apple je lepšie vo videu.

Pozrite si celý videotest pod týmto odstavcom (dajú sa zapnúť aj automaticky preložené slovenské titulky) a napíšte nám do komentára, ktoré zariadenie vás oslovilo viac (a prečo). Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -