Spoločnosť Apple spravila v roku 2021 vylepšenie, na ktoré sme čakali poriadne dlho. iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sa konečne naučili automaticky zaostrovať a tiež fotiť na makro režim pomocou ultraširokouhlého objektívu.

Toto vylepšenie nedávno ocenil aj profesionálny fotograf Austin Mann, ktorý zobral novinku do Afriky, aby otestoval jej vylepšenia v originálnom prostredí a porovnal ich s minuloročnými iPhonmi 12. Výsledok si môžete pozrieť v tomto článku.

Aby toho ale nebolo málo, novinku chvália aj ľudia z úplne iného prostredia. Patrí sem očný lekár Tommy Korn, ktorý na sociálnej sieti LinkedIn zdieľal nadšenie z toho, ako mu jeho smartfón pomáha sledovať oči pacientov a taktiež porovnávať ich stav zo dňa na deň po operácii.

Fantastický makro režim v iPhone 13 Pro pomáha v medicíne 

Na všetko slúži pochopiteľne iPhone 13 Pro a makro-režim, ktorý má podľa Tommiho príspevku absolútne dostačujúcu kvalitu na to, aby plne vyhovoval jeho potrebám.

Najlepšie je na tom to, že nejde o žiaden profesionálny výrobok za tisíce dolárov ale v podstate o prémiový smartfón, ktorý môžeme nosiť vo vrecku a pohodlne sa nám používa.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 a ich (ne)plochý dizajn. Tu sú štyri dôvody, prečo sa to stalo. Pri poslednom budete prekvapení

iPhone 13 Pro samozrejme nie je žiaden lacný špás, no ide o zariadenie, ktoré je určené skôr profesionálnym používateľom. Očný lekár ku ním nepochybne patrí a sumu, ktorú zaň zaplatil snáď ani nemôže porovnávať s inými, oveľa drahšími profesionálnymi nástrojmi.

Na záver Tommy dodáva, že iPhone 13 Pro môže otvoriť nové možnosti v oblasti vyšetrení na diaľku napríklad počas pandémie COVID-19, čo je veľmi dobrá poznámka.

Pozrite si fotografie nad týmto odstavcom a napíšte nám do komentára, či dokážete zúžitkovať vlastnosti nových fotoaparátov vo svojej práci aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.