Keď Apple predstavilo iPhone 14 a iPhone 14 Plus, fanúšikovia zostali sklamaní. Ako sme napísali aj v našom článku, ide skôr o akúsi modernizáciu, respektíve facelift, než o úplne novú generáciu zariadenia.

Toto tvrdenie je pravdivé a naďalej si za nim stojíme. Aj tak tu ale pribudli zmeny, ktoré sú pre ľudí veľkým prínosom. Týkajú sa opraviteľnosti zariadenia, ktorá sa vďaka novým technickým riešeniam výrazne zjednodušila.

Aj keď si na iPhone 14 / 14 Plus môžete kúpiť kvalitný transparentný ochranný kryt za necelých 15 €, niektorí používatelia tento spôsob ochrany zariadenia nemajú v láske.

Riskujú tak rozbitie prednej alebo zadnej časti a oprava býva nákladná. Našťastie sa to ale už čoskoro zmení. Inžinieri v Apple totiž prepracovali „vnútro“ zariadenia a zmenili spôsob, akým sa dajú vymeniť jednotlivé komponenty.

Nový spôsob opravovania zariadenia vám ušetrí peniaze 

Výmena rozbitého zadného skla na iPhone
Zdroj: iFixit

Napríklad zadné sklíčko, pod ktorým sa nachádza bezdrôtové nabíjanie vymeníte rovnako jednoducho, ako displej na predošlej generácii. Stačí vytiahnuť dve skrutky, zadný diel nahriať a jednoducho ho oddeliť od zvyšku zariadenia.

Doposiaľ bolo potrebné meniť celý housing (extrémne nákladná záležitosť), prípadne iba sklo za pomoci špeciálneho lasera. Ani tento spôsob opravy však nebol lacný, nakoľko bol relatívne zdĺhavý. Apple sa teda rozhodlo celý proces zjednodušiť, za čo mu dávame obrovský palec hore.

Aby toho nebolo málo, firma tiež zmenila spôsob opravy viacerých vnútorných komponentov. Kým doposiaľ bolo potrebné meniť batériu či iné diely z prednej časti (tam kde je displej), po novom sa tu nachádza len plech (pod displejom) a výmena prebieha zo zadnej časti. Ľahšie sa tak dostanete napríklad ku zadnému fotoaparátu a podobne.

Oprava hardvéru iPhonu 14 prebieha už výhradne zo zadnej strany zariadenia
Zdroj: iFixit

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Návod: Ako obmedziť pohyb (parallax efekt) na iOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -