Spoločnosť Apple chystá tento rok zásadný upgrade pre svoj mobilný telefón. Pripravovaný iPhone 14 a iPhone 14 Pro má mať nie len nový dizajn ale takisto aj sofistikovanejší hardvér. Týkať sa to bude aj predného selfie fotoaparátu.

Zatiaľ nie je známe, či pri ňom spoločnosť Apple zmení rozlíšenie, no táto možnosť sa zatiaľ zdá ako nepravdepodobná. Analytik Ming-Chi Kuo sa ale vyjadril, že inžinieri prepracujú celú šošovku, ktorá bude po novom o niečo schopnejšia aj v tme.

iPhone 14 dostane lepšiu prednú kameru 

iPhone 14 Pro
Zdroj: MacRumors

Každý iPhone 14 sa má dočkať novej technológie predného fotoaparátu, ktorý bude mať clonu len na úrovni ƒ/1,9. Pre porovnanie, súčasný iPhone 13 sa spolieha na clonu ƒ/2,2.

A ako hovorí prax, čím nižšie clonové číslo, tým lepšie zábery v šere alebo v tme. Obrázky teda nebudú obsahovať toľko šumu a takisto sa môžu zlepšiť schopnosti nočného režimu.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S je "dinosaurus", ktorého sa spoločnosť Apple nechce vzdať

Aby toho ale nebolo málo, Apple by malo do iPhonu 14 pridať aj funkciu automatického zaostrovania pre prednú kameru. To iPhone 13 zatiaľ nemá a niektorým používateľom takáto vymoženosť chýba ako soľ.

Obe novinky by sa navyše spoločne mohli postarať o zlepšenie efektu hĺbky ostrosti pri fotení alebo natáčaní videa v portrétnom režime. Takisto bude automatické zaostrovanie prínosné aj počas komunikácie skrz Face Time hovory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -