Už o niekoľko týždňov sa dočkáme predstavenia nového modelového radu iPhone 14, spomedzi ktorých najviac vyčnieva prémiová dvojica v zložení iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Okrem niekoľkých zmien týkajúcich sa dizajnu, či nových a vylepšených funkcií, si nové vlajkové lode polepšia v ďalšom dôležitom aspekte. Oba modely si výrazne polepšia v prípade výdrže batérie.

Prečítajte si tiež  Poznáme dátum predstavenia iPhonu 14 a Apple Watch Series 8. Ich predstavenie je už za rohom

V prípade posledných generácií iPhonov sme mohli byť svedkami hneď niekoľkých výrazných posunov, medzi ktoré určite môžeme zaradiť aj výdrž batérie na jedno nabitie. Tento rok by sme sa mali opäť dočkať zlepšenia z tohoto súdka. Hlavnú zásluhu si na tomto fakte bude držať nový procesor A16 Bionic, ktorý využíva a prerozdeľuje energiu oveľa účinnejšie a efektívnejšie.

Nová generácia 4nm čipu A16 v spojení s menej energeticky nákladnejšími komponentami a šetrnejším displejom prispeje k faktu, že baterka v iPhone 14 Pro a Pro Max vydrží výrazne dlhšie. Konkrétny čas výdrže baterky neudáva už roky ani samotná spoločnosť Apple, no odhadom by nový iphone 14 Pro mohol vydržať 1,5 až 2 dni priemerného používania.

iPhone 14 Pro Max v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Analytici už skôr avizovali zlepšenie výdrže batérie nie len v nových iPhonoch, ale aj v nadchádzajúcej 8. generácii hodiniek Apple Watch. Či sa tieto odhady potvrdia sa dozvieme pravdepodobne už 7. septembra, kedy by sa mala uskutočniť prvá jesenná Apple Keynote.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJPhoneArena
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.