Odhady o tom, že modely budúcoročných iPhonov nebudú mať výrez, sa začali šíriť ešte pred predstavením aktuálnej generácie. Jeden z popredných analytikov Ming-Chi Kuo sa ešte v marci nechal počuť ohľadom celistvých displejov, ktoré by po vzore Android smartfónov mala konečne implementovať aj spoločnosť Apple.

Prečítajte si tiež  Video: Takto by mal vyzerať iPhone 14 podľa konceptov

Kuo sa domnieva, že minimálne prémiové modely Pro budú mať dizajn s otvorom na kameru, no bez výrezu notch. To sa ale nemá týkať druhej dvojice iPhonov, ktorú chce Apple predstaviť popri high-endových modeloch Pro.

Výhodu dostanú iba modely Pro

Štandardné modely iPhone 14, ktoré nie sú určené pre profesionálov budú dostupné v uhlopriečkach 6,1″ a 6,7″. Jablková spoločnosť tak dá iPhonu mini navždy zbohom, no aj napriek tomu sa môžeme tešiť na štvoricu nových prírastkov.

Podľa najnovšej správy spoločnosti The Elec bude produkcia displejov rozdelená medzi dvoch dodávateľov. O OLED panely pre 6,1″ iPhone Pro sa tradične postará firma Samsung. V prípade väčšieho 6,7″ modelu sa však na scéne objaví LG, ktoré sa po prvýkrát stane producentom obrazoviek iPhonov pre giganta z Cupertina.

iPhone 14

O potenciálnej spolupráci medzi Apple a LG sa polemizovalo už v prípade tohtoročných modelov. Okolnosti však vyústili do dodania vrúbkovaných LTPO TFT OLED panelov spoločnosťou Samsung. Tie sú použité v oboch modeloch iPhone 13 Pro.

Získanie niektorých objednávok pre iPhone 14 Pro Max je preto pre spoločnosť LG veľkou vzpruhou, nakoľko do dodávateľského reťazca spoločnosti Apple sa LG snaží dostať už roky. Tento krok predstavuje aj špekulačnú výhodu spoločnosti Apple, v snahe znížiť svoju závislosť od Samsungu, ako aj získať vplyv pri rokovaniach o cenách.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -