Apple by malo podľa doterajších odhadov v budúcom roku predstaviť štvoricu iPhonov. V budúcoročnom line-upe by sa nemal objaviť najmenší člen rodiny iPhone mini, ktorý bude nahradený iným doplnkom portfólia. Predpoklady teda poukazujú na 6,1″ iPhone 14, 6,7″ iPhone 14 Max, 6,1″ iPhone 14 Pro a 6,7″ iPhone 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Výrezu Notch zrejme odzvonilo. iPhone 14 dostane celistvý displej

Ako už býva zvykom, smartfóny z modelovej rady Pro budú vybavené niekoľkými high-endovými novinkami. iPhony Pro budú vybavené systémom zadného fotoaparátu s tromi objektívmi s vylepšeným 48-megapixelovým širokouhlým objektívom, 12-megapixelovými ultraširokouhlým objektívom a telefoto objektívom. Aspoň to naznačuje analytik Ming-Chi Kuo.

iPhone 14 Pro by mal byť naviac vybavený 8 GB pamäťou RAM oproti 6 GB v prípade modelov iPhone 13 Pro. Zatiaľ čo táto fáma znie vierohodne, niektoré ďalšie špecifikácie iPhonu 14 predpovedané analytikmi sa zdajú byť oveľa menej pravdepodobné.

Medzi ne patria napríklad tvrdenia, že všetky štyri modely iPhonu 14 budú vybavené 120 Hz displejmi. Ešte v septembri analytik odvetvia displejov Ross Young uviedol, že štandardné modely iPhone 14 a iPhone 14 Max obdržia len 60 Hz displeje.

Diskutabilná je tiež štartovacia špecifikácia týkajúca sa veľkosti úložiska. Niektoré odhady poukazujú na to, že štandardné modely iPhone 14 budú začínať so 64 GB úložiskom, napriek tomu, že modelový rad iPhone 13 začína so 128 GB úložiskom. Je však otázne, či by sa tento krok stretol s pochopením záujemcov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro bude vyrobený z titánu. Apple mieri do sféry luxusných produktov

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -