Možno sa to zdá ako zlý vtip, no spoločnosť Apple ešte neoznámila ani iPhone 14 a analytici sa už teraz dohadujú, s akými novinkami vyrukuje modelový rad iPhone 15. Podľa známeho leakera Ming-Chi Kua sa chce Apple ešte viac orientovať na kvalitu fotoaparátov, k čomu dopomôže očakávaná periskopická kamera. Bude sa však jednať o exkluzivitu, ktorá bude dostupná výhradne pre iPhone 15 Pro Max.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 prinesie Face ID pod obrazovkou. O výrobu sa postará Samsung

Jablkové telefóny patria medzi najlepšie „vreckové foťáky“ a to už niekoľko rokov po sebe. táto novinka by ale mala byť tou najrevolučnejšou. Periskopické objektívy sa spoliehajú na hranol, ktorý odráža svetlo do viacerých vnútorných šošoviek v uhle 90 stupňov voči snímaču fotoaparátu. Vďaka tomu je dĺžka objektívu oveľa väčšia ako pri klasickom teleobjektíve, čoho výsledkom je lepší optický zoom.

Teleobjektív na modeloch iPhone 13 Pro ponúka iba trojnásobné optické priblíženie a 15-násobné digitálne priblíženie. V tomto aspekte iPhone zaostáva za konkurenciou, keďže Samsung Galaxy S22 Ultra už má periskopový objektív, ktorý umožňuje 10x optické priblíženie a až 100x digitálne priblíženie.

Šošovky v periskopickom fotoaparáte v iPhone 15 Pro Max
Zdroj: GSMArena

Podľa analytika bude nový periskopický objektív dostupný výlučne pre najväčší model iPhone 15 Pro Max. Menší iPhone 15 Pro by si podľa všetkého mal ponechať iba štandardný teleobjektív a optické priblíženie. Týmto krokom chce gigant z Cupertina ešte viac prehĺbiť rozdiely vo vlastných radoch smartfónov, ktoré okrem iného dostanú aj rozdielne čipy. Nových procesorov by sme sa mali o rok dočkať už iba v Pro modeloch.

Prečítajte si tiež  Únik: iPhone 15 Pro dostane funkciu, s ktorou dnes zaostáva za zariadeniami s Androidom

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -