Pripravované prémiové verzie smatfónov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max prinesú ešte viac limitovaných vychytávok, ako súčasná generácia. Mnoho z nich sa bdue týkať práve špičkového kamerového systomu. Modely Pro a Pro Max budú údajne vybavené pokročilejším skenerom LiDAR z dielne spoločnosti Sony.

Sony sa stane hlavných dodávateľom väčšiny komponentov pre novú generáciu LiDAR skenerov pre modely iPhone 15 Pro, ktoré budú uvedené na trh neskôr v tomto roku. Za toto tvrdenie sa postavil aj známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý uviedol že Apple vymení spoločnosti Lumentum a WIN Semiconductors ako hlavných dodávateľov v tejto kategórii.

- Reklama -

Dôvodom je fakt, že riešenie spoločnosti Sony je energeticky účinnejšie a mohlo by viesť k tomu, že skener LiDAR bude mať vyšší výkon pri rovnakej úrovni spotreby energie. To by sa v konečnom dôsledku malo výrazne podpísať na výdrži batérie nových zariadení.

LiDAR
Zdroj: MacRumors

Skener LiDAR, ktorý bol predstavený v modeloch iPhone 12 Pro v roku 2020, dokáže merať svetelnú vzdialenosť a zachytávať informácie o hĺbke. Vďaka tomu môže byť fotoaparát iPhonu efektívnejší v nočnom režime a v automatickom zaostrovaní. Vylepšený skener LiDAR sa tiež môže podpísať na odomknutí viacerých možností v rámci rozšírenej reality.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -