Spoločnosť Apple pracuje na úplne novom iPhone 15 Pro, ktorý príde na trh v septembri 2023. Šepká sa, že výrobca pri jeho konštrukcii nahradí nehrdzavejúcu oceľ oveľa odolnejším titánom. Pokiaľ sa tak stane, zariadenie príde o svoj ikonický lesklý vzhľad.

Keďže titán má úplne inú štruktúru, ako oceľ, iPhone 15 Pro môže byť po novom matný podobne, ako dostupnejšie modely vyrobené z hliníka. Nemusíte sa však báť, že to nebude vyzerať dobre. O opaku nás teraz presvedčil šikovný tvorca konceptov Volodymyr, ktorý vytvoril nádherné 3D rendery.

Zariadenie zobrazené na nich má veľmi podobné tvary, ako aktuálny iPhone 14 Pro, avšak obsahuje mierne zaoblené hrany alebo aj periskopický objektív pre väčší rozsah priblíženia v rámci fotenia alebo natáčania videa.

Výroba čierneho titánu môže byť problematická 

iPhone 15 Pro čierny
Zdroj: Twitter / Volodymyr

Aj keď vyzerá iPhone 15 Pro v čiernej farbe absolútne vynikajúco, treba zdôrazniť jednu dôležitú vec. Ešte koncom marca sme vás informovali o úspešnej úprave Apple Watch Ultra, ktoré sa podarilo kompletne prerobiť do modrej farby.

Spoločnosť De Billas Lux pri úprave zdôraznila, že aj keď je ju možné vykonať na viacerých farbách, jediný odtieň, ktorý v ponuke nemá je sýta čierna – ktorá je pochopiteľne najžiadanejšia.

iPhone 15 Pro čierny
Zdroj: Twitter / Volodymyr

Hoci bližšie podrobnosti ku tomuto obmedzeniu neuviedla, môžeme sa domnievať, že tu nastáva problém s eloxovaním.

Existuje teda pravdepodobnosť, že iPhone 15 Pro nebude tak sýto čierny ako na renderoch od Volodymyra, ale dočkáme sa skôr svetlejšej farby s označením Space Gray alebo Space Black, ktorá bude skôr do siva. Každopádne nechajme sa prekvapiť, možno že spoločnosť Apple nájde iné riešenie.

iPhone 15 Pro čierny
Zdroj: Twitter / Volodymyr
iPhone 15 Pro čierny
Zdroj: Twitter / Volodymyr

Čo je to eloxovanie?

Eloxovanie je povrchová úprava kovových materiálov, v rámci ktorej sa na povrchu vytvára tenká a tvrdá vrstva oxidu. Táto vrstva zlepšuje vlastnosti povrchu a zvyšuje jeho odolnosť voči korózii a poškriabaniu.

Eloxovanie sa využíva najmä na výrobu kovových súčiastok, ozdôb a doplnkov, ale aj pri výrobe kuchynských riadov, medicínskych implantátov a nástrojov. Eloxovanie môže mať aj dekoratívne využitie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Miroslav Majdák - "Novinky v MacBooku sú naozaj perfektné, vadí mi len jedna vec..."
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.