Arizonská klenotnícka spoločnosť De Billas Lux sa rozhodla upraviť titánové šasi na inteligentných hodinkách Apple Watch Ultra, pričom zmenila jeho prirodzenú farbu na modrú za pomoci eloxovania. Podľa autora videa ide o vôbec prvé takto upravené prémiové hodinky od Apple, na ktorých sa podarilo zmeniť farbu. Vyzerá to luxusne.

Zákazník, ktorý si nechal svoje Apple Watch Ultra (na Slovensku dostupné od 845 €) upraviť mal jasné požiadavky. Ku hodinkám si zaobstaral kovový remienok v zlatej farbe, pričom titánové šasi chcel mať v modrej farbe a digitálnu korunku zase v odtieňoch zlatej, aby mu ladila so spomínaným remienkom.

Spoločnosť De Billas Lux splnila jeho požiadavky, pričom obvod digitálnej korunky ponechala oranžový tak, ako to má originál a bočné tlačidlo Action Button, ktoré by len tak mimochodom mohol v roku 2023 získať aj iPhone 15 premenila opäť do modrej.

S čiernymi Apple Watch Ultra je problém

Apple Watch Ultra Black
Zdroj: Unsplash / David Dias / Twitter / Parker Ortolani (úprava redakcie)

Ako uvádza spoločnosť De Billas Lux, samotný proces je možné vykonať vo viacerých farbách s výnimkou čiernej, ktorá je z pochopiteľných dôvodov najžiadanejšia. Bližšie podrobnosti však nepoznáme.

Cena takejto úpravy sa pohybuje na úrovni 700 $ (cca 641 €) čo nie je úplne málo no ak chce mať niekto unikátne Apple Watch Ultra, toto je ideálny spôsob, ako sa od ostatných odlíšiť.

Apple môže túto technológiu využiť pri iPhone 15 Pro

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli informáciu o tom, že iPhone 15 Pro dostane titánové telo v novej červenej farbe. V komentároch sa však objavovali reakcie, či je to pri titáne vôbec možné.

Ako môžete vidieť na videu vyššie, aj tento extrémne odolný materiál je možné eloxovať a čo je ešte dôležitejšie, vyzerá to naozaj fantasticky. Ak teda bude iPhone 15 Pro naozaj titánový, pokojne môže byť aj farebný.

iPhone 15 Pro v červenej farbe
Zdroj: YouTube / Technizo Concept

Existuje však pravdepodobnosť, že čierna nebude čierna ale skôr vesmírne sivá tak, ako sme na to zvyknutí z uplynulých rokov. Nechajme sa prekvapiť.

Čo je to eloxovanie?

Eloxovanie je povrchová úprava kovových materiálov, v rámci ktorej sa na povrchu vytvára tenká a tvrdá vrstva oxidu. Táto vrstva zlepšuje vlastnosti povrchu a zvyšuje jeho odolnosť voči korózii a poškriabaniu.

Eloxovanie sa využíva najmä na výrobu kovových súčiastok, ozdôb a doplnkov, ale aj pri výrobe kuchynských riadov, medicínskych implantátov a nástrojov. Eloxovanie môže mať aj dekoratívne využitie.

Prečítajte si tiež  Apple zlacnelo Apple Watch na 299$!

Nezabudnite na luxusný kovový remienok od Loopi

Apple Watch Steel Band by Loopi
Zdroj: Loopi

Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú lacným zariadením. Aj preto si zaslúžia lepší a hodnotnejší náramok, ako ten základný silikónový alebo nylónový.

V ponuke Loopi nájdete aj kvalitný remienok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je možné vďaka jednoduchému systému článkov skrátiť alebo predĺžiť. V jeho spodnej časti sa potom nachádza skrytý zatvárací mechanizmus, ktorý vás nebude tlačiť na ruke.

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

K dispozícii je hneď v niekoľkých farbách na menší 38 – 41 mm model ale aj väčší 42 – 49 mm model hodiniek. Toto príslušenstvo je k dispozícii skladom a stojí iba 49,99 €. Benefitom pri tejto cene bude aj doprava ZADARMO.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

(1€ = 1,09 $)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -