Hoci je príchod modelového radu iPhone 17 ešte poriadne ďaleko, na povrch sa pomaly ale isto dostávajú informácie, ktoré poukazujú na novinky a vylepšenia budúcich jablkových smartfónov. Najnovšie úniky sa týkajú obrazoviek, ktoré by mali dostať vítanú vychytávku. Budúce displeje iPhonov budú nie len odolnejšie, ale aj praktickejšie.

Podľa posledných informácií z ázijského dodávateľského reťazca bude mať displej iPhonu 17 špeciálnu antireflexnú úpravu. Vďaka tomu bude obrazovka odolnejšia voči škrabancom, než keramický štít používaný v aktuálnom modelovom rade iPhone 15.

Displej iPhonu 17 bude oveľa odolnejší

Čínsky zdroj Instant Digital na sociálnej sieti Weibo naznačil, že iPhone 17 bude vybavený extrémne odolnou antireflexnou vrstvou,  ktorá prekonáva očakávania v odolnosti proti škrabancom.

Tento nový povrchový materiál už bol odoslaný do čínskeho dodávateľského reťazca. Spoločnosť Apple ho však nestihne zakomponovať do tohtoročných modelov, kvôli ďalším testovacím fázam.

„Keramický štít“ je názov pre špeciálny sklokeramický materiál vyvinutý spoločnosťou Corning v spolupráci s kalifornským gigantom. Apple tvrdí, že materiál na iPhone 15 je najsilnejším materiálom v skle akéhokoľvek smartfónu na trhu.

iPhone 15 Pro Max vo farbe natural titan
Zdroj: Apple

Táto vychytávka bola prvýkrát predstavená pre iPhone 12 v roku 2020. V porovnaní s predchádzajúcim modelom iPhone 11 sa odolnosť voči pádom zvýšila až štvornásobne. Apple chce v navyšovaní tohto trendu naďalej pokračovať.

Nie je jasné, či Apple plánuje v iPhone 17 použiť aj technológiu Gorilla Glass Armor, ktorá ešte viac umocňuje odolnosť displeja. Je možné, že Corning bude dodávať ekvivalentnú technológiu pod iným názvom, ktorú spoločnosť Apple predstaví pre nasledujúce rady smartfónov.

Prečítajte si tiež  iPhone 17 príde iba v troch verziách. Tento model má vypadnúť z ponuky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -