Časy, kedy sme mohli byť svedkami predstavenia jedného, maximálne dvoch iPhonov ročne sú dávno preč. V posledných rokoch sme si zvykli na trend, že jablková spoločnosť uvádza rovno štvoricu verzií jedného modelového radu ročne. To by sa v prípade generácie iPhone 17, ktorá dorazí na budúci rok, malo zmeniť. Apple možno okreše ponuku na tri modely.

iPhone Plus môže už o rok skončiť

Nie je žiadnym tajomstvom, že hlavným ťahačom jablkových smartfónov sa stávajú prémiové modely Pro a Pro Max. Stabilné predaje dosahuje aj základný iPhone, ktorý si každoročne drží úlohu zlatého štandardu.

Opačnou stranou mince je však iPhone s označením Plus. Ten síce pred pár rokmi v ponuke nahradil 5,4″ prevedenie mini, no napriek tomu sa nepredáva tak dobre, ako Apple očakával. Aj to je dôvod, prečo firma zvažuje zastavenie jeho výroby.

Podľa známeho leakera, ktorým je Majin Bu, by spoločnosť Apple mohla predstaviť iba tri verzie iPhonu 17. Konkrétne má ísť o základný iPhone 17 a high-endovú dvojicu iPhone 17 Pro a 17 Pro Max.

Leaker vo svojom príspevku dodáva, že aj keď je tento scenár možný, berie ho viac-menej skepticky. Predstavovanie štyroch modelov naraz sa stalo akousi súčasťou každej Apple konferencie a preto je nepravdepodobné, že by sa spoločnosť tohto štandardu len tak vzdala.

Je však možné, že iPhone Plus sa predsa s ponukou rozlúči. Na stole je totiž možnosť, že ho nahradí iný, ešte viac prepracovaný model.

iPhone 15 Pro / 15 Ultra
Zdroj: 4RMD

Už dlhšie sa hovorí o príchode nového iPhonu, ktorý by sa zhostil úlohy naj-prémiovejšiej verzie v ponuke. Reč je o iPhone Ultra, o ktorom sme už viackrát písali aj v našich článkoch. Tento záhadný model má predstavovať ekvivalent hodiniek Apple Watch Ultra, čím by funkciami a limitovanými vychytávkami preskočil aj vlajkovú loď iPhone Pro Max.

Modelový rad iPhone 17 je ešte relatívne ďaleko a preto je informácií, ktoré sa ho týkajú stále veľmi málo. V prípade tohtoročných modelov iPhone 16 by sa však nemalo meniť v ponuke absolútne nič.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 Pro môže priniesť bláznivú zmenu dizajnu kamery. Toto snáď nikto nečakal

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -