Hoci je základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus výbornou voľbou pri kúpe nového smartfónu, v jednom dôležitom aspekte zaostáva. Fanúšikovia Apple sa už dlhšiu dobu sťažujú, že displeje v niektorých konkurenčných smartfónoch sú lepšie a disponujú vyššou obnovovacou frekvenciou za nižšiu cenu ako základný iPhone. Apple to chce budúci rok zmeniť.

V roku 2025 budú modely iPhone 17 a iPhone 17 Plus používať OLED displeje s nízko-energetickou technológiou zadnej dosky, ktorá umožní prvý raz zaviesť technológiu ProMotion do bežných, cenovo dostupnejších modelov.

ProMotion si o rok užijeme aj na základnom iPhone

Súčasne modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus majú panely z nízkoteplotného polykryštalického kremíka – LTPS, kým modely Apple iPhone 15 Pro majú vylepšené panely LPTO. Panely LPTO podporujú technológiu ProMotion, ktorá umožňuje displeju podľa potreby zvyšovať obnovovaciu frekvenciu až na 120 Hz pre hladšie posúvanie a prirodzenejší obraz.

Predstavenie technológie Promotion
Zdroj: Apple

Technológia ProMotion tiež umožňuje displeju znížiť obnovovaciu frekvenciu na energeticky efektívnejšiu hodnotu len 1 Hz. Vďaka tomu majú obrazovky iPhonu 15 Pro funkciu always-on, ktorá ukazuje hodiny, widgety, oznámenia a tapetu uzamknutej obrazovky v tmavom režime, aj keď je zariadenie zamknuté.

Predpokladá sa, že Apple bude naďalej používať menej pokročilé 60 Hz LPTS panely v tohtoročných modeloch iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Tento ročník by tak mal byť posledným, kedy bude ProMotion výhradou Pro modelov.

iPhone 15 Pro Max vo farbe natural titan
Zdroj: Apple

Podľa analytika so špecializáciou na displeje Rossa Younga budú mať tohtoročné modely iPhone 16 Pro vyšší pomer strán 19,6:9. Ide o zmenu, ktorá sa v budúcom roku prenesie aj na bežné modely iPhone 17.

Očakáva sa, že uhlopriečka sa v jednotlivých modeloch zväčší z z 6,12″ na 6,27″ (6,3″) a z 6,69″ na 6,86″ (6,9″). To predstavuje nárast veľkosti displeja oboch zariadení o cca 2,5 %.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Apple chystá produkciu ďalšieho vlastného komponentu. Dočkáme sa ho v iPhone 17 Pro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -