Spolu s Apple Watch Series 2 sme sa dočkali jednej vynikajúcej funkcie. Vďaka špeciálnemu tónu sa vedia hodinky zbaviť prebytočnej vody v reproduktore. Najlepšie to pochopíte po zhliadnutí spomaleného videa. Ako sa dnes ukazuje, túto funkciu môže dostať aj iPhone. Apple má patent!

iPhone sa bude vedieť zbaviť vody v reproduktore.

Nové smartfóny (od Apple) sú štandardne vodeodolné. V tomto článku sme sa celej téme venovali podrobnejšie. Akonáhle sa ale zariadenie dostane do kontaktu s kvapalinou, znemožní sa komunikácia či prehrávanie hudby. Reproduktory (a tak isto mikrofón) musia vyschnúť, aby mohli fungovať naozaj plnohodnotne.

Celý problém má jednoduché riešenie. Apple ho vymyslelo ešte pred štyrmi rokmi. Vstavaná funkcia v Apple Watch pracuje s vibráciami. Tie vytvára špeciálny tón a „odstraňujú“ vodu.

Akonáhle teda vyjdete z bazéna alebo zo sprchy, hodinky sú behom niekoľkých sekúnd plnohodnotne použiteľné. Stačí spustiť proces a otočiť digitálnou korunkou.

Aj keď to iPhone mohol mať už dávno, inžinieri sa tým začali zaoberať až minulý rok. Presne vtedy bola podaná patentová prihláška, ktorá do dnešného dňa nebola k dispozícii pre nahliadnutie verejnosti. Všetko sa však zmenilo.

Po jej odkrytí môžeme vidieť podrobnú dokumentáciu. Priložený text a takisto nákresy opisujú technológiu do posledných detailov.

V princípe sa ale jedná o veľmi jednoduchú záležitosť. Pokiaľ máte vodu v reproduktore, v tomto článku sa dozviete, ako ju odstrániť už dnes (podobným spôsobom ako v Apple Watch). Nie je to žiadna veda a postačí vám internet.

zdroj

Prečítajte si tiež  350 000 tisíc zamestnancov bude vyrábať 500 000 iPhonov 13 denne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.