Spolu s Apple Watch Series 2 sme sa dočkali jednej vynikajúcej funkcie. Vďaka špeciálnemu tónu sa vedia hodinky zbaviť prebytočnej vody v reproduktore. Najlepšie to pochopíte po zhliadnutí spomaleného videa. Ako sa dnes ukazuje, túto funkciu môže dostať aj iPhone. Apple má patent!

iPhone sa bude vedieť zbaviť vody v reproduktore.

Nové smartfóny (od Apple) sú štandardne vodeodolné. V tomto článku sme sa celej téme venovali podrobnejšie. Akonáhle sa ale zariadenie dostane do kontaktu s kvapalinou, znemožní sa komunikácia či prehrávanie hudby. Reproduktory (a tak isto mikrofón) musia vyschnúť, aby mohli fungovať naozaj plnohodnotne.

- Reklama -

Celý problém má jednoduché riešenie. Apple ho vymyslelo ešte pred štyrmi rokmi. Vstavaná funkcia v Apple Watch pracuje s vibráciami. Tie vytvára špeciálny tón a “odstraňujú” vodu.

Akonáhle teda vyjdete z bazéna alebo zo sprchy, hodinky sú behom niekoľkých sekúnd plnohodnotne použiteľné. Stačí spustiť proces a otočiť digitálnou korunkou.

Aj keď to iPhone mohol mať už dávno, inžinieri sa tým začali zaoberať až minulý rok. Presne vtedy bola podaná patentová prihláška, ktorá do dnešného dňa nebola k dispozícii pre nahliadnutie verejnosti. Všetko sa však zmenilo.

Po jej odkrytí môžeme vidieť podrobnú dokumentáciu. Priložený text a takisto nákresy opisujú technológiu do posledných detailov.

V princípe sa ale jedná o veľmi jednoduchú záležitosť. Pokiaľ máte vodu v reproduktore, v tomto článku sa dozviete, ako ju odstrániť už dnes (podobným spôsobom ako v Apple Watch). Nie je to žiadna veda a postačí vám internet.

zdroj

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here