Tento rok bude pre iPhony veľmi bohatý. Už o pár mesiacov sa dočkáme modelu SE 2/9. Potom v septembri Apple predstaví ďalšie 4 zariadenia. Všetky budú mať OLED dispelj v 3 uhlopriečkach. Okrem iného sa dočkáme aj 6 GB operačnej pamäte RAM v najvyšších modeloch.

iPhone by mohol tento rok prísť s operačnou 6 GB RAM.

O dnešné správy sa postaral tím analytikov spoločnosti UBS Timothy Arcuri a Munjal Shah. Tí odhadujú, že v septembri 2020 prídu na trh štyri zariadenia, ktoré prinesú celkovo 3 uhlopriečky. Bude sa jednať o 5,4″ model, dva 6,1″ modely a jeden 6,7″ iPhone. Ako sme už uviedli vyššie, všetky menované zariadenia by mali prísť s OLED displejom. Jediný model, ktorý ponúkne klasický LCD panel v tomto roku bude teda iPhone SE 2/ iPhone 9.

  • 6,7″ iPhone: Zadný fotoaparát s 3D technológiou a 6 GB RAM.
  • 6,1″ iPhone: Zadný fotoaparát s 3D technológiou a 6 GB RAM.
  • 6,1″ iPhone: Zadný fotoaparát s dvojitým objektovom a 4 GB RAM.
  • 5,4″ iPhone: Zadný fotoaparát s dvojitým objektovom a 4 GB RAM.
iPhone 12 bude mať väčšiu batériu. Pomôžu nové obvody.
iPhone 12 – svetapple.sk

Medzi hlavné výhody všetkých štyroch modelov bude potom podpora siete 5G. Bude sa jednať o mmWave a sub-6GHz. To, ktorú technológiu dostane jednotlivý model bude záležať od toho, v ktorej krajine sa napokon bude predávať.

Všetky vymenované zariadenia by mali tento rok priniesť aj celkom nový dizajn. Štandardom bude samozrejme edge-to-edge displej s Face ID. Hrany iPhonov ale nebudú zaoblené tak ako v súčasnosti. Mali by byť ostré. Podobne, ako to mal v minulosti iPhone 4/5.

Čo sa týka samotných cien, zariadenia by nemali oproti tohtoročným model zdražieť, ale ani zlacnieť. Úroveň sa bude teda pohybovať na približne rovnakej hranici ako dnes. Pokiaľ sa teda chystáte na iPhone 12 alebo 12 Pro, pravdepodobne už viete, s čím máte asi rátať. Všetko sa ale oficiálne ukáže až v septembri 2020. Nechajme sa teda prekvapiť…

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Návod: Ako zmerať výšku človeka pomocou iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.