Špehovanie obrazovky cez vaše plece môže byť minulosťou. Spoločnosť Apple podľa nových patentov skúma možnosti displejov, ktoré sú z určitých uhlov neviditeľné. Tento krok chce spraviť z dôvodu väčšej ochrany proti potenciálnym únikom dát, v prvom rade prístupových kódov na iPhone.

Ak zlodej pozná prístupový kód vášho iPhonu, môže ľahko zmeniť heslo Apple ID v nastaveniach, aj keď je zapnuté Face ID alebo Touch ID. Zlodejovi sa tiež otvára možnosť používať Apple Pay a pristupovať k bankovým aplikáciám pomocou hesiel uložených v iCloud kľúčenke.

Spoločnosť Apple chce z týchto dôvodov viac zapracovať na zabezpečení svojich zariadení. Oznámenia žiadnych konkrétnych opatrení sme sa zatiaľ nedočkali, no existuje niekoľko možností, na ktorých Apple pracuje.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Okrem systémových opatrení sa Apple pokúša vyvinúť hardvérové riešenie na zabránenie nežiaduceho nahliadania na displeje zariadení.

iPhone sa môže dočkať fólií na ochranu súkromia

Súčasné displeje produktov Apple majú 170-stupňové zorné pole, čo umožňuje ostatným ľuďom ľahko vidieť obrazovku iPhonu, iPadu alebo Macu. Dva nové patenty spoločnosti Apple predstavujú inovatívne riešenia na zabezpečenie, aby obrazovku videl iba používateľ, ktorý so zariadením pracuje.

iPhone ochranná fólia
Zdroj: YouTube / Paul Rankin

Jedným z patentov sú fólie na ochranu súkromia pre zakrivené displeje. Ide o špeciálny obal obrazovky, ktorý obmedzuje vyžarovanie svetla len do jedného smeru.

Používateľ, ktorý sa nachádza priamo pred obrazovkou vidí plnú kvalitu a optimálny jas displeja. Ostatní, ktorí sa snažia nahliadnuť z ľavej alebo pravej strany vidia vidia buď úplne tmavý alebo rozmazaný obraz.

So špehovaním môžu bojovať aj počítače Mac

Druhý patent sa sústreďuje na displeje s nastaviteľnými uhlami pohľadu. Táto vychytávka by mala priniesť filter pre obrazovku Macu, ktorý by sa prispôsoboval na základe náklonu laptopu.

Vďaka týmto možnostiam môže používateľ ovládať polarizáciu obrazovky, ktorými účinne znižuje viditeľnosť z bočných uhlov pohľadu. Toto by bolo oveľa lepšie riešenie, pretože by si mohol sám zvoliť, či chce, alebo nechce pri používaní iPhonu zvýšený level súkromia. Niekomu môže totiž obmedzená viditeľnosť prekážať.

Ako to však zvyčajné pri každom podanom patente chodí, technológia sa napokon nemusí objaviť v žiadnom z finálnych produktov. Na konečné rozhodnutie firmy Apple si teda počkáme.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple zaspal dobu: V tomto sa iPhone 16 vôbec nezmení, už pred rokom bolo neskoro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -