Spoločnosť Apple prinesie v rámci systémovej aktualizácie iOS 17 novinku, ktorá ponúkne lepšie zabezpečenie pre prehliadač Safari. Funkcia bude využívať senzor Face ID v iPhone a mnoho ľudí si ju určite rýchlo obľúbi.

Gigant z Cupertina sa v iOS 17 okrem pridania nových vychytávok zameriava aj na zvýšenie súkromia a zabezpečenia svojho prehliadača. Jednou z nových funkcií je, že súkromné prehliadanie bude vyžadovať sekundárne overenie pomocou Face ID alebo prístupového kódu.

V praxi to znamená, že ak si chcete prezrieť svoje súkromné karty Safari, musíte sa najprv overiť pomocou autentifikačnej technológie. To zabráni tomu, aby niekto kto sa dostane k vášmu telefónu, videl vašu históriu súkromného prehliadania.

Nad svojim súkromím budete mať väčšiu kontrolu 

Safari v iOS 17 tiež blokuje sledovacie zariadenia na webových stránkach a odstraňuje sledovanie z adries URL, čím viac ochráni vaše súkromie. Webové stránky tak nebudú schopné sledovať ani identifikovať vaše zariadenie.

Safari súkromné okno
Zdroj: Macrumors

Okrem toho Apple ponúkne lepšiu kontrolu nad rozšíreniami. V súkromnom režime sú rozšírenia s prístupom k webovým stránkam vypnuté a budete ich musieť znova manuálne zapnúť. K tomu poslúži iCloud Private Relay, ktorý používa umiestnenie IP adries na základe krajiny a časového pásma, namiesto všeobecnej polohy.

Safari v iOS 17 získa aj funkciu Profily, ktorá vám umožní oddeliť osobné a pracovné prehliadanie s rôznymi históriami, skupinami kariet, súbormi cookie a obľúbenými položkami. Oddeliť pracovnú sféru a voľný čas tak bude omnoho jednoduchšie a efektívnejšie.

Ak sa chcete o čerstvo predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako by mohol vyzerať ePad?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -