Mnohí fanúšikovia Apple momentálne čakajú, kedy im domov dorazí nový iPhone SE 2. generácie. Niekoho možno sklamalo, že jeho dizajn je prakticky rovnaký ako ten, ktorý bol použitý pri iPhone 8. Ľudia si teda vo veľkom myslia, že tie hlavné rozdiely sú ukryté vo vnútri. Do akej miery je to pravda?

iPhone SE 2. generácie a iPhone 8

Na Youtube sa objavilo video, ktoré rozoberá novučičký dostupný model s jeho predchodcom. Ako sme už avizovali, ich dizajn je skoro rovnaký nielen navonok, ale aj vo vnútri. Apple využilo všetky možné komponenty, ktoré sa dali „recyklovať“, čím ušetrilo značné finančné prostriedky. Novinka je vďaka tomu výrazne lacnejšia ako jej predchodca, ktorý sa predával do minulého týždňa a ponúkal zastaralý hardvér. Kým iPhone SE 2. generácie začína na 399$, iPhone 8 štartoval na 449$…

Autor videa zdôrazňuje, že úplne všetko pochopiteľne rovnaké nie je. Splnili sa naše predpoklady, že tu Apple použilo iný fotoaparát, ktorý môže pochádzať z novších modelov ako iPhone XR alebo iPhone 11.

Samozrejmosťou je tiež vylepšené Wi-Fi, či napríklad iný procesor. iPhone SE 2. generácie ponúka Apple A13 Bionic, ktorý je výkonnejší ako má konkurencia s Andoridom. iPhone 8 mal „len“ Apple A11 Bionic. Novinka bude vďaka svojmu čipu držať krok s dobou minimálne ďalšie 3-4 roky. Na záver sa zmenila aj operačná pamäť, ktorá má po novom 3 GB RAM. iPhone 8 z roku 2017, ponúkal 2 GB RAM.

Prečítajte si tiež  CarPlay už môžete používať v akejkoľvek Tesle. Pomôže vám tento "hack"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.