iPhone SE 2. generácie za 479€ priniesol viacero zmien, ktoré potešia tých, ktorí si plánovali kúpiť iPhone 8. Má lepší procesor, RAM, cenovku a v neposlednom rade aj fotoaparát. Špekulovalo sa, či pochádza z iPhonu 8 alebo XR. Apple tvrdí, že nejde o recyklovaný komponent.

iPhone SE 2. generácie s najlepším jedno-objektívovým fotoaparátom, aký Apple vyrobilo…

Apple sa naozaj snažilo ponúknuť to najlepšie, za čo najmenej peňazí. iPhone SE 2. generácie je smartfón, ktorý by sme mohli označiť za ideálny na každodenný život. Má len jednu šošovku fotoaparátu, no tá fotí absolútne výborne a pokiaľ človek nemá vysoké nároky na zoom alebo širokouhlé zábery, určite nebude ľutovať kúpu tohto zariadenia.

Používatelia na internete už špekulujú, odkiaľ tento fotoaparát vlastne pochádza. Je známe, že Apple občas zoberie komponent z iného zariadenia a použije ho v novšom modeli. Aby sme uviedli príklad, firma to urobila v roku 2016 po príchode iPhonu SE 4″ na trh. Zariadenie disponovalo rovnakým kamerovým systémom, ako mal iPhone 6S (2015), ktorý bol predstavený zhruba pol roka predtým.

Povedzme si na rovinu, že od určitej chvíle nabrali fotoaparáty, ktoré používa Cupertinský gigant takú kvalitu, že je ich len veľmi ťažké posúvať dopredu.

iPhone SE 2. generácie má mať lepší fotoaparát, ako iPhone XR. Tvrdí to Apple.
iPhone SE 2. generácie má mať lepší fotoaparát, ako iPhone XR. Tvrdí to Apple.

Do kategórie zariadení, ktoré sú na tom v oblasti fotenia veľmi dobre spadá už aj pôvodný iPhone 8 z roku 2017. Ak sa na to dokonca pozrieme v kontexte doby, tento telefón ponúka clonu ƒ/1.8 a 12 Mpx. Rovnaké hodnoty pre základný širokouhlý objektív uvádza Apple aj pri iPhone 11 Pro. Netvrdíme, že medzigeneračne neprišlo k nejakým zmenám. Pokiaľ by sme ale zobrali výsledky jednotlivých zariadení, sme si skoro istí, že by boli rozdiely len minimálne…

iPhone SE 2. generácie má lepšie vlastnosti ako iPhone XR

Nový dostupný iPhone teda prináša tiež vyššie prezentované hodnoty, ktoré sa týkajú napríklad aj iPhonu XR (2018). Rozdiel medzi iPhonom XR a iPhonom 8 bol v tom, že modernejšie zariadenie dokázalo vytvoriť (softvérovo) portrétny režim. S touto vlastnosťou prichádza aj iPhone SE 2. generácie. Ako je teda možné, že má fotiť ešte lepšie? Odpoveď je jednoduchá. Novinka obsahuje procesor Apple A13 Bionic a vďaka tomu o generáciu lepší Neural Engine.

Apple uvádza, že iPhone SE 2. generácie je najlepším „fotomobilom“ s jednou šošovkou, aký kedy spoločnosť predstavila a my nemáme najmenší dôvod tomu neveriť. Práve Neural Engine dopomáha kvalite portrétnych záberov a tak môžu byť výsledky vo všetkých smeroch o niečo lepšie. Upozorňujeme ale, aby ste si nerobili ilúzie, že rozdiely budú zázračné. Je dosť možné, že ich vo výsledku ani nespozorujete. Líšiť sa budú iba v najmenších detailoch. Napriek tomu sme ale s prezentovanými zábermi veľmi spokojní…

Prečítajte si tiež  Google chcel na iPhone vlastnú exkluzívnu aplikáciu: Veľmi však nepochodil
iPhone SE 2. generácie fotoaparát – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.