Apple predstavilo vynovený iPhone SE 2. generácie a hoci nás ničim neprekvapil, aspoň nás potešil silným procesorom, vylepšeným fotoaparátom a príjemnou cenou. Jeden údaj nám ale doteraz chýbal. Bola to jeho operačná pamäť RAM. Našťastie sme sa ho dozvedeli a môžeme povedať, že nás príjemne potešil…

iPhone SE 2. generácie má RAM ako iPhone XR

Hoci tomu mnohí nerozumejú, Apple v zásade nechcelo priniesť týmto zariadením nič „revolučné“. Chcelo zákazníkom poskytnúť spoľahlivý produkt v osvedčenom koncepte, ktorý im bude bez problémov slúžiť dlhé roky. Myslíme si, že sa to aj podarilo. Procesor Apple A13 Bionic patrí medzi najsilnejšie mobilné čipy na svete a ak si myslíte, že Apple použilo 2 GB RAM, ktoré boli k dispozícii pre iPhone 8, ste na omyle.

iPhone SE 2. generácie operuje s operačnou pamäťou 3 GB RAM, čo je o 1 GB viac ako predchodca. Možno sa vám to nezdá ako „veľký pokrok“ no tu treba upozorniť, že rovnakú kapacitu má napríklad aj iPhone XR. Radi by sme vyzdvihli, že novinka má oveľa menší displej a tým pádom aj rozlíšenie.

Procesor a všetky ostatné komponenty sa teda budú o niečo menej „trápiť“, vďaka čomu by mal byť nový iPhone SE extrémne výkonný. No a ak sa vám nezdá 3 GB RAM ako dostatočných, verte že dostupný model nebude mať problém ani s tými najnáročnejšími úlohami a hravo prekoná aj niektoré vlajkové lode od iných výrobcov.

Samozrejme, čísla sa niekedy oklamať nedajú. Operačný systém iOS je ale veľmi dobre optimalizovaný a myslíme si, že iPhone SE 2. generácie bude s číslami, ktoré ponúka mimoriadne spoľahlivý a schopný smartfón za 479€ pre každého, minimálne ná 3 roky dopredu.

Apple predstavilo nový iPhone SE 2. generácie.
iPhone SE 2. generácie – poznáme presnú kapacitu RAM!
Prečítajte si tiež  iPhone na videách je podľa všetkého prototyp!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.